Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac marec zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
40%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 500 užívateľov.
hits
NOVINKA | 29.11.2013 09:04 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Cvrček v krabičce

Pripravte sa na surrealistický svet alternatívnej budúcnosti...

ParCon a FenixCon ponúkajú aj tento rok nielen veľa zaujímavej fantastickej zábavy, ale aj krstov, medzi ktorými svojou žánrovou unikátnosťou púta na seba pozornosť práve kniha slovenského amatérskeho vydavateľstva Hydra, paradoxne, od debutujúcej českej autorky Petry Slovákovej.

PR správa

Kniha Cvrček v krabičce je soubor dvou novel - Cínová skříňka a stejnojmený Cvrček v krabičce, který vyhrál v roce 2012 prestižní Cenu Karla Čapka. Obě novely na sebe volně navazují a odehrávají se ve stejném světě. Příběhy zapadají do New Weird žánru s výraznými prvky kyberpunku.

Františka Vrbenská o knize napsala:

"S Petrou Slovákovou přichází nová generace kyberpunku. Její příběhy zvýrazňují typické znaky žánru, brutální, temné, poetické. „Cvrček v krabičce“ překonává tvrdostí a nápaditostí téměř vše, co dosud v tuzemské fantastice vzniklo. Barvitě snové, nelítostné vidění a využití futuristických technologií evokuje špičkové frankofonní komiksy. Připravte se na surrealistický svět alternativní budoucnosti, v němž se skládá dramatická mozaika akčních scén a emocí ostrých jako řez skalpelem. Začíná zápas o svobodu a integritu lidské bytosti uprostřed zběsilé společnosti deformit…"

Anotácia k rovnomennej poviedke Cvrček v krabičce:

Objavte svet plný bezodného zúfalstva i aromatickej špiny, z ktorého sa vytratila nielen ľudskosť, ale aj viera v lepšie časy. Priamo tam, v náručí zatracovaného Systému, sa zúfalo snaží prežiť láskavá duša Cvrčka.

Rad nešťastných náhod, ktorý sa začal smrťou kráľovnej karnevalového sprievodu a vyvrcholil nevydarenou drogovou raziou, zmenil dva navzájom prepojené osudy. A aj keď sa prosba nájsť mýtické vajce bratom Jerrymu a Ichabotovi javí ako ťažko splniteľnou, nie však nemožnou, obráti ich naveľa pokojné životy hore nohami a prinesie viac otázok ako odpovedí. Ak však chcú uspieť a nájsť v bezútešnej realite aspoň jedno odpustenie, musia siahnuť až na dno svojich síl a prekročiť tieň vlastnej minulosti. Smrť je len začiatkom...

A vykuchaní andělé svítili v parcích u laviček.
Motory běžely na plné obrátky. A protože vrčeli v tom tichu lesíků, když si milenci na lavičkách vedle nich chtěli šeptat svá tajemství, rušili je svou přítomností, i když neviděli a neslyšeli. Feťáci pálili krev ve lžičce nad zapalovačem. Plyn docházel a světlo plamínku nestabilně komíhalo a pohasínalo, jako mrkající oči porcelánové panenky, než jí osiřelé dítě rozbije hlavu o schody.
Na zdech obvodových zdí bylo nasprejováno: „Víra je mrtvá.“ Všichni jsme to věděli, ale nikdo to neřekl nahlas…


Cvrček v krabičce od Petry Slovákovej, mladej a nadanej i mrazivo originálnej českej autorky, predstavuje práve tú zaujímavú a na jeden nádych čitateľnú poviedku, ktorá vám svojou naturálnosťou nedovolí po nociach spávať a vo dne snívať (Veronika Inglotová, redaktorka Fantasy sveta).

Krst knihy je naplánovaný na 7. decembra 2013 (FénixCon, Brno) a špeciálnym hosťom by nemal byť nikto iný ako Jiří Walker Prochádzka.ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: petra slovakova, vydavatelstvo hydra, cvrcek v krabicce, fenixcon, new weird


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.223.3.101
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)