Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 28.9.2013 09:30 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Nenechajte si ujsť skvelú novinku bestsellerového autora Davida Levithana

Deň čo deň v inom tele. Deň čo deň iný život.

Predstavovali ste si niekedy, aké by to bolo byť niekým iným? Určite áno. Ja nespočetne veľakrát. Na rozdiel od našich predstáv je však toto realita hlavného hrdinu oceňovanej knihy Den co den.

Rozprávač príbehu sa každý deň prebúdza v inom tele, pričom tieto nemajú spoločné nič okrem skutočnosti, že ide vždy o tínedžera. V tomto tele zostane jeden jediný deň a potom sa opäť presunie do iného. Uplynie dlhých 5994 dní (cca 16 a pol roka), kým sa stane niečo výnimočné, niečo, čo nášho hrdinu vytrhne zo stereotypu, s ktorým sa už dávno zmieril.

Prebudí sa totiž v tele Justina, stredoškolskej hviezdy, ktorá má všetko, na čo si len pomyslí, vrátane úžasnej priateľky Rhiannon, ku ktorej sa však správa ako prvotriedny debil. Avšak „nový“ Justin je iný. K Rhiannon sa chová milo, obdivuje ju... a zamiluje sa do nej. Samozrejme ale, na druhý deň sa prebudí v tele tisíce míľ ďaleko, bez možnosti byť ešte niekedy s dievčaťom svojich snov. Ale keď si to uvedomí, prvýkrát v živote sa svojmu osudu rozhodne postaviť. Zoberie sa preto a vyrazí za Rhiannon, aby ju našiel a presvedčil ju o svojich citoch. Ale úprimne, verili by ste úplne cudziemu človeku, ktorý sa vás snaží presvedčiť, že vás pozná, že vás miluje, ba čo viac, že zajtra bude opäť niekým iným? Dokázali by ste milovať niekoho, kto má každý deň iné telo? A naopak, prešli by ste každý deň prakticky akúkoľvek vzdialenosť, aby ste videli dievča, ktoré milujete? A dokázali by ste poraziť drogovú závislosť, keď sa raz prebudíte v tele mladého feťáka – bude v tom okamihu prednejšia láska, alebo denná dávka?

Ak vám môžem poradiť, túto knihu si rozhodne nenechajte ujsť. Aj ja sama si na ňu už brúsim zúbky. Takže vytiahnite si kalendáre, diáre, mobily a zaznačte si dôležitý dátum - 15. október 2013, kedy táto jedinečná kniha vychádza vo vydavateľstve Albatros Media - CooBoo.

Anotácia:

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života.
Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.


Ukážka:

Den 5994

Probudím se.

Okamžitě musím zjistit, kdo jsem. Nejde jen o tělo – otevřu oči a hned vidím, jestli je kůže na mé paži světlá nebo tmavá, jestli mám dlouhé nebo krátké vlasy, jestli jsem kluk nebo holka, tlustý nebo hubená, zanedbaný nebo pěstěná. Když si jednou zvyknete na to, že se každý den probouzíte jako někdo jiný, dá se na samotnou tělesnou schránku docela rychle zvyknout. Zato život, kontext, ve kterém se tělo nachází, ten může být docela těžké pochopit.

Každý den jsem někdo jiný. Teda jsem to samozřejmě pořád já. Vím, že já jsem já – ale zároveň jsem někdo jiný.

A tak to bylo vždycky.


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: david levithan, den co den, albatros media - cooboo


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 18.232.146.10
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)