Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.9.2013 09:13 | KOMENTÁRE [0]
FILM: Rowlingová pokračuje v spolupráci s Warner Bros.

A píše scenár k ďalšiemu filmu zo sveta Harryho Pottera!

Táto informácia sa zdá neuveriteľná, no je to pravda. Celý svet včera obletela správa o tom, že jedna z najslávnejších spisovateliek sveta sa vracia k príbehom, ktoré vytvorila. Spoločnosť Warner Bros. totiž chystá novú sériu filmov založenú na Rowlingovej knižke Fantastické zvery a ich výskyt, ku ktorým bude písať scenár sama autorka. Podkladom pre filmy bude teda vlastne jedna z Harryho učebníc a hlavnou postavou by mal byť jej autor Maurice Leonard Orlando Kornelius (MLOK) Scamander.

A čo na to povedala Rowlingová?
"Všetko to začalo, keď za mnou Warner Bros. prišli s ponukou pretvoriť Fantastické zvery a ich výskyt na film. Pomyslela som si, že to je zábavný nápad, ale myšlienka, že by som mala vidieť MLOK-a Scamandera, predpokladaného autora Fantastických zverov, vytvoreného niekým iným, bola zároveň aj ťažká. Keďže tak dlho žijem vo svojom fiktívnom vesmíre, cítim potrebu ochraňovať ho a už teraz viem o MLOK-ovi veľa. Ako skutoční fanúšikovia Harryho Pottera vedia, mám ho až tak rada, že som dokonca jeho vnuka Rolfa oženila s jednou z mojich najobľúbenejších postáv série, Lunou Lovegoodovou.

Ako som uvažovala nad ponukou Warner Bros., postupne sa sformoval aj celý tento nápad do takej podoby, ktorú som nemohla ignorovať. A tak som skončila pri písaní svojej vlastnej predstavy pre tento film.

A hoci sa bude odohrávať v celosvetovej komunite čarodejníc a čarodejníkov, kde som bola taká šťastná celých 17 rokov, Fantastické zvery a ich výskyt nie sú ani prequelom a ani sequelom k sérii Harryho Pottera, ale vlastne rozšírením čarodejníckeho sveta. Zákony a zvyky ukrývajúcej sa čarodejníckej komunity budú podobné tým, ktoré ste čítali v knihách o Harrym Potterovi alebo videli vo filmoch, ale MLOK-ov príbeh začne v New Yorku, 70 rokov pred tým, ako sa ten Harryho vôbec rozbehne.

Osobne by som rada poďakovala Kevinovi Tsujiharovi z Warner Bros. za jeho podporu v tomto projekte, ktorý by sa bez neho nemohol uskutočniť. Vždy som hovorila, že do sveta čarodejníkov by som sa vrátila len vtedy, ak by sa objavil nápad, z ktorého by som bola skutočne nadšená, a tento taký rozhodne je."


Keď som to prvýkrát čítala, rozmýšľala som, či to nie je len nejaký žart, pretože toto by som skutočne nečakala. No keďže sa to internetom začalo šíriť ako vírus a nakoniec to potvrdila aj sama autorka, môžeme skutočne otvárať fľašky ďatelinového piva a šťastne si pripíjať. Dúfajme už len v to, že film dostane do rúk naozaj dobrý režisér.


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: joanne k. rowlingova, harry potter, fantasticke zvery a ich vyskyt, warner bros.


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.237.138.69
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)