Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac marec zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
40%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 500 užívateľov.
hits
NOVINKA | 16.8.2013 09:22 | KOMENTÁRE [0]
FILM: 47 Roninov

Najslávnejší a najsmutnejší príbeh z obdobia Meiji vo fantastickom habite od Carla Erika Rinscha.

Carl Erik Rinsch patrí do skupiny režisérov, ktorých mená síce znejú zvučne, ale veľmi veľa vám nepovedia. Nie, ak ide o mainstreamovú filmografiu, ktorou sa dnes nielen žije, ale aj dýcha. I preto sa na jeho najnovší filmový projekt nazerá tak trochu skepticky, aj keď sám trailer vyvolal u divákov skôr nadšenie ako obavy.

Carl Erik Rinsch (spolu s Keanu Reevesom) vám ešte tohto roku, 26. decembra, prerozpráva jeden smutný, pre Japonsko však legendárny príbeh o skupine oddaných a nebojácnych roninov, ktorý sa síce pôvodne začal v 18. storočí, ale s fantastikou mal toho naozaj pramálo spoločné. Možno aj práve z tohto dôvodu trvalo natáčanie 47 roninov neuveriteľných 5 rokov.

Oficiálny text distribútora:

Příběh založený na skutečné události, ke které došlo v 18. století v Japonsku.

Mladý Damjó Asano z provincie Harima odmítl uplácet zkorumpovaného dvorského hodnostáře Kiru, vyprovokován jeho urážkami na něj přímo v šógunově paláci v Edu zaútočil mečem. Asano pak za to zaplatil životem a celý jeho rod přišel o veškerý majetek. Hodnostář Kira, který útok přežil však potrestán nebyl. Z Asanových samurajů se stali róninové - bojovníci bez pána. Skupina nejvěrnějších z nich pak čelila klíčovému dilematu. Podle dávné konfuciánské zásady totiž žádný člověk nemůže žít pod stejným nebem jako vrah jeho pána. Měli by se tedy podřídit vůli šóguna, který ztělesňuje ústřední vládu, nebo zachovat věrnost Asanovi jako svému jedinému pánovi. Rozhodnou se pro pomstu, ačkoli vědí, že jakmile vztáhnou na dvořana Kiru ruku, čeká i je bez výjimky smrt.

Od rozhodnutí k činu je však dlouhá cesta plná oklik a překážek. A na jejím konci vyvstává nové dilema, tentokrát pro samotného šóguna.


Celosvetová premiéra snovej snímky o odvahe, cti a oddanosti, pre ktorú sa vytvorila špeciálna postava ronina Kaia (hrá ju Keanu Reeves), je naplánovaná na 25. decembra 2013. A už teraz sa je na čo tešiť.

Zaujímavosti:

Poprvé byl projekt oznámen roku 2008. Natáčení začalo až 14. března 2011 v Budapešti a datum vydání bylo původně přesunuto z 21. listopadu 2012 na 8. února 2013, a pak znovu na povánoční den 25. prosince 2013.

Ronin nebo rounin byl samuraj bez pána nebo velitele během feudálního období roku 1185 - 1868 v Japonsku. Příběh filmu pak vychází ze skutečného příběho 47 roninů, postava Keanu Reevese je však fiktivní a byla vytvořena pouze pro potřeby filmu. (CSFD.cz)

Pôvodná legenda - Forty-seven Ronin.

Trailer


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: fantasy, keanu reevese, historicka fantasy, carl erik rinsch, 47 roninov


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.209.10.183
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)