Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
NOVINKA | 17.7.2013 13:07 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Letná poviedková a výtvarná súťaž na FS-ku?!

Toto fantastické leto si pre vás Fantasy-Svet pripravil až dve čarovné dobrodružstvá. Ak chcete byť ich súčasťou a radi by ste si z nich odniesli aj nejakú tú perom a ceruzkami vybojovanú vecnú korisť, stačí, ak si prečítate nasledujúce pokyny:

Letná poviedková súťaž

V letnej poviedkovej súťaži by ste i naďalej mali ostať verní jednému z našich i vašich obľúbených žánrov - teda fantasy, sci-fi alebo hororu. Ale pozor! Toto leto je vysoko slovanské, takže aj dej vášho krátkeho dobrodružstva by sa mal odohrávať v prostredí rýdzo slovanskom, kde švárni junáci bojujú nielen o priazeň mladých diev či bohov, ale zvádzajú aj neľútostivý boj s bájnymi bytosťami, a to či už v minulosti, prítomnosti alebo budúcnosti.

Do letnej poviedkovej súťaže sa smú zapojiť texty, ktoré neboli uverejnené na iných internetových stránkach, nesúťažili v iných literárnych súťažiach, sú výhradným vlastníctvom súťažiaceho a neboli akýmkoľvek iným spôsobom sprístupnené verejnosti.

Súťažiť môžete či už s vlastným originálnym textom, alebo tzv. FanFiction, pri ktorej je potrebné uviesť disclaimer (zrieknutie sa autorských práv), meno autora a názov diela (film, seriál, PC hra, komiks, kniha a tak podobne), ktoré vám stálo inšpiráciou.

ROZSAH a SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE

Súťažné práce by sa mali pohybovať od 1 do 5 strán (nakoniec, súťažíte s mikropoviedkami), veľkosť písma 12, riadkovanie 1,5 a písmo Times New Roman. Inými slovami, váš príbeh by sa mal zmestiť do 13 500 znakov vrátane medzier.

Súťažné kategórie sú dve, a to: a) povesť a b) tzv. High Fantasy (vysoká, epická fantasy), počet súťažných prác od jedného autora sa obmedzuje na 2 kusy a súťažné práce by mali byť písané v slovenskom jazyku.

CENY

1. miesto: Neil Gaiman – Americkí bohovia
2. miesto: Kathy Reichs – Viróza
3. miesto: Cassandra Clare – Mesto popola

UZÁVIERKA: 31. august 2013 (práce, ktoré prídu po tomto termíne, nebudú do letnej súťaže už zaradené);

Súťažné práce posielajte na e-mail: sutaz@fantasy-svet.net (predmet: Poviedkova sutaz 2013);

Kde môžete jednotlivé súťažné práce nájsť?
Súťažné práce nájdete priamo v Poviedkovej sekcii pod názvom Fikcia na našej internetovej stránke (Fantasy-svet.net, kľúčové slová: Poviedková súťaž 2013). Súťažné práce budú uložené pod jednotlivými kapitolami, t. j. každá kapitola bude predstavovať samostatnú súťažnú prácu, a zverejňované budú podľa toho, ako boli autormi do súťaže zaslané.


Letná výtvarná súťaž

Letná výtvarná súťaž ostáva rovnako tak verná fantastickému slovanskému svetu, kde sa práve praboh Rod, pôvodca všetkého, rozhodol nájsť šikovného maliara, ktorý by ho dokázal zvečniť tak, aby naňho ľudia nezabudli. Ak aj vy patríte k umelcom, ktorí sa nezvyknú zľaknúť žiadnej výzvy, a radi dumáte nad tým, ako by asi mohol ten náš slovanský svet kedysi vyzerať, a radi by ste od praboha Roda dostali božskú odmenu, musíte pre to urobiť iba jedno – vziať do rúk všetko, čo kreslí alebo maľuje, a svoje predstavy o tom, ako by mohli vyzerať napr. takí slovanskí prabohovia, bohovia, démoni, ich osídlia, mapy i chrámy a tak ďalej, nám poslať!

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Súťažné práce posielajte na e-mail: sutaz@fantasy-svet.net (predmet: Vytvarna sutaz 2013) a do obsahu správy nám napíšte aj názov vašej súťažnej práce a rovnako tak aj to, čo na nej môžeme vidieť.

Súťažné práce smú byť vytvorené ľubovoľnou výtvarnou technikou, avšak v prípade koláže sa musia použiť prvky alebo časti z vašich vlastných prác. Do súťaže nebudú prijaté také súťažné práce, ktoré boli uverejnené na iných interventových stránkach, súťažili v iných výtvarných súťažiach, nie sú výhradným vlastníctvom súťažiaceho alebo boli akýmkoľvek iným spôsobom sprístupnené verejnosti.

Súťažiť môžete či už s vlastnou originálnou tvorbou, alebo tzv. FanArtom, pri ktorom uvediete názov diela (film, seriál, PC hra, komiks, kniha a tak podobne), ktoré vám stálo inšpiráciou.

Počet súťažných prác od jedného autora sa obmedzuje na 1 kus a termín uzávierky letnej výtvarnej súťaže sa stanovil na 31. august 2013.

CENY:

Prvé tri miesta automaticky získavajú skicáre a farby a sympatické knižné ceny, v takomto poradí:

1. miesto: Suzanne Collinsová – Hry o život 3 v 1
2. miesto: Lex Thomas – Karanténa
3. miesto: Niall Leonard – Drvič

Kde môžete jednotlivé súťažné práce nájsť?
Súťažné práce nájdete priamo v Galérii pod názvom Faun na našej internetovej stránke (Fantasy-svet.net, kľúčové slová: Výtvarná súťaž 2013). Súťažné práce budú uložené pod názvami, aké súťažiaci uvedú v obsahu svojej správy, a zverejňované budú podľa toho, ako boli autormi do súťaže zaslané.

HODNOTENIE

Aj tento rok sme sa rozhodli, že jednotlivé súťažné práce bude hodnotiť niekoľkočlenná porota, a to v zložení Zuzana Georgiana Guričanová, Veronika Yaonee Inglotová a Simona Ella Klučiarová pre Letnú poviedkovú súťaž a Petra Slováková a Jitka Šenkeříková pre Letnú výtvarnú súťaž. Mimochodom, nezabudnite súťažné práce, ktoré vás oslovia, aj okomentovať, pretože pre vás máme pripravené jedno malé a milé prekvapenie.

Účasť v letnej výtvarnej či poviedkovej súťaži nie je podmienená registráciou na stránke Fantasy-svet.net. Takže, aj keď u nás nemáte vytvorený účet, môžete sa súťaže zúčastniť. Avšak zaslanie cien je podmienené poštovou adresou na Slovensku. Prajeme vám, nech vás kopú múzy, a tešíme sa na vaše súťažné práce.


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: sutaz, letny tabor, poviedkova sutaz, graficka sutaz


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.234.241.200
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)