Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 26.5.2013 10:25 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Komu zahrajú Rekviem?

Zaznie v záverečnej časti trilógie Delírium...

Lauren Oliver je tridsiatnička pochádzajúca zo štátu New York, konkrétnejšie z okresu Westchester County. Vyrastala v malom mestečku, ktoré sa stalo inšpiráciou pre napísanie jej prvého románu Chvíli před koncem (Before I Fall), a keďže obaja jej rodičia sú profesormi literatúry, nikdy nemala od kníh ďaleko. Sprvu sa písaniu venovala skôr vo fan fiction rovine (no ešte skôr, než vôbec niekto vymyslel tento termín a určil ho ako žáner), keďže po prečítaní dobrej knihy rada vymýšľala vlastné pokračovania. Keď získala titul z literatúry a filozofie, pracovala vo vydavateľstve Razorbill a v súčasnosti je spolumajiteľkou spoločnosti Paper Lantern Lit, ktorá sa stará o literárny rozvoj a vývoj. Okrem písania a čítania rada varí, cestuje, tancuje, beháva a vymýšľa podivné pesničky. Medzi jej obľúbené veci patria oheň, jeseň, vysokánske podpätky, dobré víno, horká čokoláda, kečup a cestoviny. Nemá rada praktické topánky a banány... A žije v Brooklyne so svojím snúbencom a zároveň najlepším priateľom Michaelom.


Trilógiu Delírium otvorila rovnomenným prvým dielom, v ktorom sme spoznali futuristický dystopický svet, kde sa láska považuje za chorobu a jed. Hlavnou hrdinkou je Lena, dievčina tesne pred osemnástymi narodeninami. Práve v tento deň musí podstúpiť zákrok, čo ju ochráni pred nakazením delíria amor nervosou, keďže táto choroba znemožňuje jasne myslieť a oslabuje schopnosť robiť správne úsudky. Pred Lenou sa črtá jasne určená budúcnosť: manžel, práca, nalinkovaný život. Vzhľadom na to, že nikdy iné vyhliadky na budúcnosť nemala, necíti ani potrebu vzbúriť sa – až do okamihu, kým nestretne Alexa. Alex totiž obráti jej život naruby a ukáže jej, že celý jej svet je obrovskou premyslenou sieťou lží.


Druhý diel, Pandemonium, nám predstavuje ďalšiu časť dystopického sveta, a to Divočinu. Lena sa tam po úteku ocitne a pripája sa ku skupine Ilegálov, ktorá sa chystá na ceremóniu pripravovanú organizáciou hlásajúcou nevyhnutnosť liečby. Všetko, čo Lena kedy poznala, je teraz nenávratne preč, nič sa nedá vrátiť späť a ona musí niesť následky svojho rozhodnutia, svojho odchodu. Na scénu vystupuje nový hrdina, Julian, ktorý patrí k hlavným rečníkom organizácie ABD (Amerika bez delíria). Zosobňuje všetky hodnoty, od ktorých Lena ušla, no to ešte netuší, že ich osudy sa skrížia – a to omnoho viac, než by si vôbec dokázala predstaviť.


Tým sa konečne dostávame k tretej, záverečnej časti trilógie, nazvanej Rekviem. Čo sa v nej odohrá a ako sa celý tento príbeh uzavrie? Voľačo sa dozviete aj z oficiálnej anotácie:


Lena je v srdci revoluce.

Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila...

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?Vydavateľstvo Albatros Media – CooBoo pripravilo český preklad Romany Bačíkovej na 10. jún 2013, pričom sa však určite môžeme tešiť aj na slovenskú verziu (zrejme však trošku neskôr). Čaká vás obálka od Petra Eliáša a 328 strán v pevnej väzbe.


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: lauren oliver, delirium, pandemonium, rekviem, albatros media - cooboo


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.237.67.179
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)