Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 15.8.2008 20:49 | KOMENTÁRE [0]
Rowlingovej bard Beedle alebo aj čo pred kým tajila?

V týždenníku časopisu Plus 7 Dní sme pre vás objavili krátky článok, ktorý píše o priznaní spisovateľky J. K. Rowlingovej, autorky novely Harry Potter. Jej mame, kým ešte žila, nestihla povedať o jej výtvore - čarodejníckom svete. Čítajte ďalej...

Joanne K. Rowlingová začala písať príbeh o Harrym Potterovi šesť mesiacov pred tým, ako jej mama Anne v roku 1990 zomrela na sklerózu multiplex, a je veľmi smutná, že šancu povedať jej o tom nevyužila: "Začala som pol roka pred tým, ako umrela, písať Harryho. Naozaj ľutujem, že som jej o tom nič nepovedala ani sa nezmienila, že vôbec píšem. Vedela, že som chcela písať. Nie som si istá, nakoľko vážne by to brala, ale o Potterovi nevedela vôbec nič."

Práve v týchto dňoch chystá v spoločnosti vydavateľstva Bloombury a Scholastic vydať Rozprávky barda Beedla, ktoré v runovom písme zdedila po Dumbledorovi Hermiona v jeho testamente. Práve vďaka tejto knihe, ktorej zárobek príde na charitatívne účely, sa dozvieme viac o detských rozprávkach pre čarodejníkov, ktoré spomínala v jej poslednej Potterovke, v Daroch smrti. Niečo viac sa dozvieme o napríklad Čarodejník a skákajúci hrniec, najznámejší Príbeh troch bratov a iné.

Práve v týchto dňoch chystá štyridsaťtri ročná spisovateľka v spolupráci vydavateľstiev Bloombury a Scholastic vydať Rozprávky barda Beedla, ktoré v runovom písme zdedila po Dumbledorovi Hermiona Grangerová v podľa jeho testamentu. Práve vďaka tejto knihe, ktorej zárobok príde na charitatívne účely, sa dozvieme viac o detských rozprávkach pre čarodejníkov, ktoré spomínala v jej poslednej Potterovke, v Daroch smrti, ktorej film bude rozdelený na dve časti. Niečo viac sa dozvieme o napríklad o Čarodejníkovi a skákajúcom hrnci, najznámejšom Príbehu troch bratov a iné....

Kniha bude však zatiaľ vydaná len v anglickom originále a predávať sa bude za sumu 66,5 eur, čo sa týka zberateľskej luxusnej edície a normálna verzia bude čitateľom poskytnutá za 7,5 eur, čo je v prepočte na slovenskú korunu 226,- SK. Tak či tak, od nového roku aj my platíme eurom.

Informácie z: Plus7Dní a SnitchSeeker.com


ČLÁNOK PRIDAL: Richio

Tagy: joanne k. rowlingova


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.237.66.86
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)