Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 21.5.2013 10:12 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Pozor, Stín se šíří!

A Kolo času sa naďalej usilovne krúti.

Americký autor Robert Jordan, občianskym menom James Oliver Rigney, Jr., sa okrem fantasy venuje aj historickej fikcii či dokonca tanečnej kritike. Širokospektrálne orientovaný spisovateľ započal sériu Kolo času ešte v roku 2004 a, hoci pôvodne mala mať šesť častí, dnes už v originále poznáme štrnásť dielov, pričom ten najnovší sa na trhu zjavil v januári tohto roku. České vydavateľstvo FANTOM Print sa minulý rok pustilo do postupného prekladania jednotlivých dielov, vďaka čomu sme spoznali Oko světa, Velké hledání a Draka Znovuzrozeného.


Prvý diel nás zoznámil s hrdinami veľkého epického príbehu, najmä s Random al'Thorom. Hneď sme sa ponorili do sveta plného bitiek, temnej mágie, zákerných intríg a hrdinských činov. Všetko sa to začalo príchodom tajomnej čarodejnice do dediny odrezanej od sveta, kde sa jej podarilo objaviť niekoho, kto je veľmi výnimočný, keďže jeho narodenie predpovedalo dávne proroctvo. Pokračovanie nás upozornilo, že Rand, ktorého čarodejnica objavila, sa má stať Drakom Znovuzrozeným. Toto privilégium a významné predurčenie ho však zároveň prenasleduje aj ako prekliatie, pretože musí unikať pred ženami, ktoré už dlhé stáročia chránia svet pred jemu podobnými. No to ešte stále nie je všetko: Rand sa ponára aj do lovu Valerského rohu, starodávneho artefaktu, čo v sebe skrýva moc. Moc takú obrovskú, aká by mohla rozhodnúť o konci vojny medzi Svetlom a Temnotou. V tretej časti sa Rand už ako Drak Znovuzrozený musí postaviť proti Temnému. A aké dobrodružstvá ho čakajú v štvrtej časti Stín se šíří? Dočítate sa v oficiálnej anotácii:


Tearský Kámen, pevnost z pověstí, byla dobyta a Callandor, Meč, jenž není mečem, byl získán. Ale pro Randa al'Thora, jenž se stal Drakem Znovuzrozeným, je to teprve začátek.

Jeho přátelé i nepřátelé kují pikle a vznešený Drak studuje zapsaná proroctví a snaží se ovládnout jedinou sílu, která mu patří. Dozví se však jen to, že musí dojít k válce – válce proti Zaprodancům a všem, kteří stojí proti Draku Znovuzrozenému. A zdi věznice, v níž je držen Temný, pomalu povolují. Rand al'Thor ví, komu se musí v konečné bitvě postavit...Kniha vyjde v preklade Dany Krejčovej v pevnej väzbe na úctyhodných 608 stranách už zajtra, to je 22. mája 2013 a vydavateľstvo jej opäť ponechá nádhernú a graficky vynikajúco spracovanú pôvodnú obálku od Raymonda Swanlanda. Taktiež si môžete prečítať až dve ukážky: jednu TU a druhú TU.


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: robert jordan, kolo casu, fantom print, oko sveta, velke hledani, drak znovuzrozeny, stin se siri


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.190.82
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)