Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 11.5.2013 09:53 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Edie Spenceovú čaká dlhá Noční směna

Ste vlkolak, upír alebo zombie a ste zranený? V tejto nemocnici vás prechádzka ružovou záhradou rozhodne nečaká...

Upíri, vlkolaci a ďalšie obľúbené monštrá sa už infiltrovali prakticky kamkoľvek: sú členmi detektívnych tímov, nájdete ich v stredoškolských laviciach aj ako členov špeciálnych jednotiek v armáde... Tie časy, keď sa mohli spokojne zakrádať nocou, aby ochutnali sladkú krv nevinnej panny, sú dávno preč.
Hoci to nie je jednoduché, i monštrá je možné zabiť či zraniť. Pre prvý prípad existuje rada sofistikovaných metód (ako napríklad jaseňový kolík zarazený do hrudi), pre ten druhý bolo vytvorené špeciálne nemocničné oddelenie Y4, ktoré sa zameriava na liečbu práve takýchto pacientov.
Smrteľne zranené mýtické bytosti, nemocničné prostredie a sestričky... Edie Spenceová je jedna z nich – v snahe pomáhať druhým sa ale veľmi často zapletá do problémov, ktoré ju môžu stáť život. A pripočítajte si k tomu nevydareného brata, zubatých, drsných a neodolateľných pacientov a hlavne pána božského, ktorý je... tak trochu mŕtvy.

Cassie Alexanderová, autorka série, mala šťastnú ruku, keď dokázala skĺbiť dve ingrediencie, ktoré na súčasných čitateľov zaručene fungujú: nemŕtvych sympaťákov, ktorých poslaním je roztriasať nežnému pohlaviu kolená, a nemocničné prostredie. Nehovoriac o tom, že sestričky sú proste sexy, takže úspech série je zaručený i u drsnejšej polovice ľudstva.

Knihám s Edie Spenceovou navyše nechýba nadhľad, irónia a čierny humor, čo u podobného typu literatúry nebýva celkom pravidlom.

Anotácia:
Zdravotní škola připravila Edie Spenceovou na spoustu věcí. Pacienti s popáleninami? Žádný problém. Utržené končetiny? To je hračka. Upíři? Ani za nic. Ale Edie coby nejnovější sestra na Y4, tajném oddělení ukrytém v samém nitru Okresní nemocnice, má plné ruce práce s nejrůznějšími paranormálními pacienty: od upírů po zvěrodlaky, zombie a další bytosti ze záhrobí…
Edie se v tom snaží naučit chodit tak, aby další noční službu přečkala bez újmy. Ale když se jí upíří služebník pod rukama rozpadne v prach, rozpoutá se pravé peklo. Nyní ji pronásledují jeho poslední slova – „Zachraňte Annu!“ – a než se naděje, vezme na sebe úkol zachránit jednu ubohou dívku před nemrtvými. Přičemž se ocitne v upířím doupěti, zamiluje se do zombieho a musí bojovat o vlastní duši. Nic takového se v televizních seriálech z nemocnic nevidí...


Z venovania autorky českým a slovenským čitateľom:
„Nie som si istá, nakoľko vás osloví príbeh z amerického lekárskeho prostredia, ale myslím, že i u vás, na druhom konci zemegule, máte dosť podobne neľahkých profesií. Môžem len dúfať, že vás húževnatá sestrička Edie nesklame a že jej úsilie nebolo márne.“

Kniha by mala vyjsť 16. mája 2013 vo vydavateľstve Fantom Print.

O autorke:
Americká autorka je zároveň vyštudovanou zdravotnou sestrou, čo jej knihám dodává punc reality. V roku 2012 debutovala románom Noční směna, ktorý je prvý v sérii kníh spojených postavou zdravotnej sestry Edie Spenceovej a tajnej nemocnice Y4, ktorá sa špecializuje na liečbu upírov, vlkolakov a ďalších monštier. Séria má zatiaľ dva diely (okrem Noční směny ešte Moonshifted), ďalšie dva (Shapeshifted a Deadshifted) sa chystajú na rok 2013.
Cassie Alexanderová má rada alchýmiu, krv a vedu – presne v tomto poradí.

(zdroj: tlačová správa vydavateľstva Fantom Print)


ČLÁNOK PRIDAL: Shaola
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: cassie alexander, nocni smena, urban fantasy, fantom print


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.89.204.127
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)