Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 17.4.2013 00:04 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kedy nám hrozí Válka za bílého dne?

Už čoskoro – koncom mája!

Americký spisovateľ Peter V. Brett, ktorý žije v Brooklyne a vyštudoval anglickú literatúru a dejiny umenia, je známy prevažne vďaka rozpísanej sérii Demon Cycle. Doposiaľ v nej vyšli tri časti a dopredu sa vie o ďalších dvoch. Prvou bol The Painted Man, alebo v preklade Tetovaný. V knihe sme prenikli do sveta desivých démonov plných nenávisti voči ľudstvu. Napádajú ľudí a ohrozujú ich, no nie každý im podľahne. Tak sme sa zoznámili s tromi mladými ľuďmi – Arlenom, Rojerom a Leeshou –, ktorí prežijú démonský útok a dostanú šancu vzbúriť sa. Všetci traja majú zbrane, ktoré možno použiť na dobro i na zlo: Arlen je bojovníkom za slobodu, Rojer hľadá útechu v hudbe a Leesha sa stane liečiteľkou. Pravda je však taká, že meče sú dvojsečnými zbraňami, takže Arlenov cit a zmysel pre slobodu môže spôsobiť veľa nevyžiadaných obetí, Rojerova hudba môže tiež ublížiť a Leeshine elixíry dokážu zabíjať.


Druhý diel, The Desert SpearPouštní kopí, priniesol otázku: kto je v skutočnosti Osloboditeľom, ktorý môže zastaviť vojnu ľudí proti démonom? Mohli sme ďalej sledovať rozvinutý príbeh Arlena, ktorý sa stal Tetovaným a snaží sa ľuďom dokázať, že sú strojcami vlastného osudu a nemali by čakať na mýtického záchrancu z nebies či z pekiel. Je tu však aj akýsi bojovník z púšte, čo sa sám vyhlasuje za legendárneho Osloboditeľa, v ktorého ľudia vyčerpaní vojnou dúfajú a veria. Jeho cieľom je, aspoň sa tak zdá, zjednotiť národy v boji proti démonom a definitívne ich poraziť.


Oba diely preložila Mirka Polová a jej meno by sa malo pri preklade objaviť aj teraz, pri tretej časti série, nazvanej Válka za bílého dne. Na trh ju 31. mája uvedie vydavateľstvo Triton, čo je priam úctyhodné, keďže originál The Daylight War vyšiel len 12. februára. Zatiaľ však nie je dostupná oficiálna anotácia v češtine, ponúkame vám teda aspoň vlastný preklad tej pôvodnej v angličtine:


Tetovaným a Pouštním kopím Peter V. Brett zamieril priamo na prednú líniu súčasnej fantasy po boku obrov ako George R. R. Martin, Robert Jordan a Terry Brooks. Válka za bílého dne, dychtivo očakávaný tretí diel v Brettovej medzinárodne najpredávanejšej sérii Demon Cycle, rozvíja epický príbeh posledného vzdoru ľudstva proti armáde démonov, ktorí povstávajú každú noc, aby ľudstvo ničili.

Počas novu démoni povstávajú v snahe usmrtiť dvoch mužov, ktorí obaja disponujú potenciálom stať sa legendárnym Osloboditeľom, niekým, kto podľa proroctiev spojí roztrúsené zvyšky ľudstva v poslednom pokuse zničiť démonov raz a navždy.

Arlen Bales bol kedysi obyčajným mužom, ale teraz sa stal niečím viac – Tetovaným, čo mu umožňuje postaviť sa proti akémukoľvek démonovi. Arlen popiera, že by bol Osloboditeľom, na každom kroku, ale čím viac sa snaží zapadnúť medzi obyčajný ľud, tým horlivejšie ľudia veria tomu, čomu veriť chcú. Mnohí sú ochotní nasledovať ho, ale Arlenova cesta pravdepodobne povedie na temné miesto, kam smie cestovať len on sám a odkiaľ nemusí byť návratu.

Jedinou nádejou, ktorá Arlena drží vo svete ľudí a bráni mu pripojiť sa k jeho predkom vo svete démonov, je Renna Tanner, divoká mladá žena, ktorej hrozí, že príde o vlastnú démonskú moc.

Ahmann Jardir premenil púštne kmene Krasie na armádu vraždiacu démonov a vyhlásil sám seba za Shar’Dama Ka, Osloboditeľa. Vlastní staroveké zbrane – kopiju a korunu –, ktoré jeho vyhláseniu dodávajú dôveryhodnosť a nútia zelené kraje, aby podliehali jeho kontrole.

Ibaže Jardir neprišiel k moci vďaka vlastným silám. Jeho povstanie dosiahla a naplánovala jeho Prvá manželka, Inevera, prefíkaná a mocná kňažka, ktorej strašná mágia démonských kostí dodáva schopnosť zahliadnuť budúcnosť. Ineverine motívy a minulosť sú zahalené tajomstvom a dokonca sám Jardir jej tak úplne nedôveruje.

Kedysi si Arlen a Jardir bolí blízki ako bratia. Teraz sú tými najtrpkejšími rivalmi. Nepriateľ ľudstva povstáva a títo dvaja muži, jediní schopní poraziť ho, sú rozdelení tými najnebezpečnejšími démonmi zo všetkých – tými, čo číhajú v ľudskom srdci.


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: peter v. brett, demon cycle, tetovany, poustni kopi, valka za bileho dne, triton


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.184.78
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)