Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 8.4.2013 09:55 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Preputujte Sto tisíc království

Umožní vám to ďalšia z kníh edície Fantastika.

V tejto edícii vydavateľstiev Argo a Triton vyšlo už mnoho kníh, viaceré sme vám predstavili aj prostredníctvom noviniek, napríklad Avemparthu od Michaela J. Sullivana či Konec věčnosti od Asimova. Tentokrát pôjde o dielo autorky menom N. K. Jemisinová, v skutočnosti je to jej debut. Píše takzvanú špekulatívnu fikciu a práve touto knihou, v originále nazvanou The Hundred Thousand Kingdoms, sa nielen predstavila literárnemu svetu, ale dokonca si hneď vyslúžila aj niekoľko nominácií na prestížne ocenenia ako Nebula Award, Hugo Award či World Fantasy Award. N. K. je aj blogerkou, takže sa s ňou môžete stretnúť i priamo na internete. Narodila sa v Iowe, ale vyrastala v New Yorku a Alabame, vyštudovala psychológiu a v súčasnosti žije v Brooklyne.


Knihou Sto tisíc království spisovateľka otvára takzvanú The Inheritance Trilogy, ktorá ale nemá nič spoločné s Christopherom Paolinim, hoci aj v češtine nesie názov Dědictví.:) Pre tých, ktorým sa toto dielko zapáči, máme pozitívnu správu: trilógia je už ukončená, takže žiadne siahodlhé čakanie na pokračovanie sa konať nebude - s výnimkou vyčkávania na vydanie prekladu. Druhá časť nesie názov The Broken Kingdoms a tretia The Kingdom of Gods. Vydavateľstvá Argo a Triton nám teraz prinášajú preklad prvej časti, na ktorom pracovala Jana Rečková a ktorý sa na pultoch kníhkupectiev objaví už 24. apríla 2013. Bude mať 298 strán a krásnu obálku k nej vytvoril Vladimír Križan. Ďalšou dobrou správou je, že Sto tisíc království vychádza v pevnej väzbe. A teraz už konečne to hlavné, a síce anotácia:


Yeine Darr je vyvrženec z barbarského severu. Ale když její matka za záhadných okolností zemře, je dívka povolána do velkolepého města zvaného Nebe. Tam ke svému ohromení zjistí, že byla jmenována dědičkou krále. Ovšem trůn Sta tisíce království nelze získat snadno. Yeine se náhle ocitne ve středu nemilosrdného boje o moc a je postavena proti vlivným příbuzným, o jejichž existenci do té doby netušila. Bojuje o svůj život a přitom je čím dál hlouběji vtahována do tajemství halícího matčinu smrt a do krvavé historie vladařské rodiny, jíž se nečekaně stala součástí. Osud světa visí na vlásku a Yeine zjišťuje, jaké nebezpečí představuje láska a nenávist a bohové a smrtelníci, pokud se neoddělitelně propletou.

Románové dílo mladé afroamerické autorky se dočkalo bouřlivého přijetí ze strany žánrové kritiky i čtenářů. Talentovaná autorka za něj na samém prahu své literární kariéry získala několik ocenění a bezpočet dalších nominací, což jen stvrzuje, jak silným dojmem její knižní debut působí.A nakoniec, aby ste sa mohli definitívne presvedčiť o tom, či táto kniha pribudne aj do vašej zbierky, vám ponúkame ukážku:
ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: fantastika, argo, triton, n. k. jemisinova, sto tisic kralovstvi, dedictvi


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.147.211
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)