Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
NOVINKA | 9.5.2012 11:52 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Cena Fantázie 2012 s trailermiLiterárna súťaž Cena Fantázie, zameraná na poviedky fantastických žánrov, zverejnila na svojom YouTube kanáli fanúšikovské promo video, ktoré zavŕšilo trojdielnu sériu upútaviek – trailerov na jednotlivé žánre fantastiky (sci-fi, fantasy a horor). Krátke filmy vytvorili mladí tvorcovia z Illusion freelance film studia pod taktovkou režiséra, scenáristu a aj jedného z hercov Juraja Búryho.

„Fantázia bola vždy o snahe podporovať mladých ľudí v tvorení – či už v písaní, kreslení, alebo aj filmovaní. Aj keď momentálne je Cena Fantázie iba súťažou poviedok, viem si predstaviť jej rozšírenie aj do sféry komiksu, maľby, či amatérskej video-tvorby. Ako kedysi, keď sme v časopise Fantázia vyhlásili komiksovú súťaž či na festivaloch premietali krátke amatérske filmy fantastických žánrov,“ povedal Ivan Aľakša, vyhlasovateľ a administrátor súťaže. Do desiateho ročníka súťaže je možné posielať poviedky do 31. mája 2012. Všetky informácie sa nachádzajú na novej internetovej stránke súťaže www.cenafantazie.sk.

Pridružené ocenenia – vyhrať môžu šiesti
Popri samotnej Cene Fantázie môžu autori získať aj ďalšie pridružené ocenenia. Tie sú hodnotené súbežne, takže sa môže stať, že autor zvíťazí dva-, alebo dokonca trikrát. V ideálnom prípade však odídu s nejakým ocenením šiesti autori poviedok.

Že nejde iba o bezvýznamné vedľajšie ceny, svedčí aj fakt, že minuloročná víťazná poviedka Ceny spoločnosti Intel pre najlepšiu sci-fi poviedku, „Telo“ od autorky Zuzany Droppovej, bola v tomto roku nominovaná medzi päticu najlepších česko-slovenských poviedok roku 2011 v Cene Akademie sci-fi, fantasy a hororu. Či aj tu zvíťazí, sa dozvieme v sobotu 19. 5. na pražskom medzinárodnom knižnom veľtrhu Svět knihy. Okrem nej je nominovaná aj minuloročná finálová poviedka Ceny Fantázie od autora Michala Spádu, takže Slováci majú v poviedkovej kategórii tejto česko-slovenskej súťaže aj vďaka Cene Fantázie dvojité zastúpenie.

Okrem najlepšej sci-fi poviedky, ktorej autor získa hardvér od spoločnosti Intel, budú v novembri na vyhlásení výsledkov Ceny Fantázie vyhodnotené aj poviedky ostatných žánrov fantastiky. Najlepšia hororová poviedka získa Cenu Béla, pomenovanú po hollywoodskom hercovi hororových filmov zo začiatku 20. storočia Belovi Lugosim. Odovzdá ju vydavateľstvo Artis Omnis, v ktorom už vyšli knihy aj držiteľom Ceny Fantázie – Jurajovi Červenákovi a Lucii Droppovej a tiež antológia hororových poviedok Farby strachu. Fantasy cenu udelí v tomto roku Občianske združenie Fantázia a ocenená bude aj poviedka, ktorá získa najviac hlasov od poroty.

„Výsledky prvého kola, teda hlasovania piatich porotcov, sa zvyčajne líšia od definitívneho výsledku súťaže – teda hlasovania čitateľov. Rozhodli sme sa preto oceniť aj autora, ktorý získa najviac bodov od „odborníkov“ – porotcov,“ vyjadril sa Ivan Aľakša. Autor získa hernú konzolu Xbox360.

Okrem vecných cien aj finančné výhry
Okrem možnosti publikovať a sochy pre víťaza každého ročníka získali v doterajšej histórii súťaže najlepší autori dohromady 2 500 eur vo finančných odmenách pre najlepších autorov. Odmeny im boli od roku 2009 zdvojnásobené vďaka špeciálnej podpore so sieťou kníhkupectiev Brloh. V rámci nej Brloh za každú jednu predanú knihu v priebehu daného roka venuje 1 cent do Ceny Fantázie. Na konci ročníka sa celá suma ešte zdvojnásobí. Vďaka tomu, že čitatelia fantastiky si kúpia svoje obľúbené knihy práve v Brlohu, táto sieť kníhkupectiev venovala pre autorov slovenskej fantastiky už vyše 2 240 eur, ktoré poslúžili jednak na znásobenie finančných odmien víťazom a jednak na vydanie knižných zborníkov.

Doterajší víťazi Ceny Fantázie:
2011: Ivan Čipkár (Košice)
2010: Tomáš Straňák (Martin)
2009: Lucia Droppová (Žilina)
2008: Lívia Hlavačková (Bratislava)
2007: Lucia Droppová (Žilina)
2006: Monika Michalovová (Prešov)
2005: Scarlett Rauschgoldová (Praha)
2004: Alexandra Pavelková (Zvolen)
2003: Ďuro Červenák (Banská Štiavnica)

Víťazi pridružených súťaží:
• Cena spoločnosti Intel pre najlepšiu sci-fi poviedku
2011: Zuzana Droppová
• Cena Bibliotéky
2011: Viktoria Laurent-Skrabalova
2010: Zuska Stožická
2009: Michal Jedinák
2008: Diana Majerová
2007: Monika Sjekelová
•Cena Béla
2011: Ivan Kučera
2010: Richard Pupala
2009: Jozef Karika

Za informácie ďakujeme Ivanovi Aľakšovi.


ČLÁNOK PRIDAL: Bruja
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: cena fantazie, sutaz


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.234.241.200
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)