Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 10.2.2012 09:20 | KOMENTÁRE [3]
KNIHA: Aké tajomstvá skrýva Červená pyramída?

Začítajte sa do prvého dielu novej trilógie od Ricka Riordana, autora Percyho Jacksona.

14. marca 2012 sa môžete tešiť na prvú časť trilógie Kronika Cartera Kanea s názvom Červená pyramída z pera obľúbeného amerického spisovateľa Ricka Riordana, autora Percyho Jacksona a Hrdinov Olympu. No kým tieto dve série sa zameriavajú na grécku a rímsku mytológiu, v Červenej pyramíde si autor zobral na mušku zase egyptských bohov a ich svet. Ako sa totiž sám v jednom rozhovore vyjadril, bol fascinovaný tým, ako funguje mágia v Egypte a v Biblii ho oslovila pasáž, kde Mojžiš konfrontuje egyptských kúzelníkov. Tú myšlienku jednoducho musel preskúmať. Druhý diel s názvom The Throne of Fire vyšiel v Amerike už 9. mája 2011 a vydanie tretieho, The Serpent's Shadow, je naplánované na 1. máj 2012. Podľa autorových slov je to z celej série jeho najobľúbenejšia kniha, takže sa časom rozhodne máme na čo tešiť. :)

Príbeh nám predstaví súrodencov Kaneovcov, ktorí sa od maminej smrti takmer odcudzili. Kým Sadie žije so starými rodičmi v Londýne, Carter cestuje po svete s ich otcom, vynikajúcim egyptológom Dr. Júliusom Kaneom. Raz v noci sa vďaka svojmu otcovi súrodenci zase stretávajú kvôli "výskumnému projektu" v Britskom múzeu, kde doktor dúfa, že by mohol dať veci ohľadom svojej rodiny do poriadku. Namiesto toho vypustí egyptského boha Seta, ktorý ho vyženie do zabudnutia a prinúti deti utekať o život. Čoskoro Sadie a Carter zistia, že bohovia starovekého Egypta sa prebúdzajú a najhorší z nich - Set - má na muške práve Kaneovcov. Aby ho zastavili, musia sa vydať na nebezpečnú cestu okolo sveta, na výpravu, ktorá ich privedie ešte bližšie k pravde o ich rodine a ich väzbách k tajnému rádu existujúcemu už od čias faraónov.

Anotácia:
Myslíte si, že je to zábava nechodiť do školy, večne lietať po celom svete, voziť si so sebou iba to, čo sa zmestí do jedného kufríka, a nemať žiadny poriadny domov? Vyvediem vás z omylu! Volám sa Carter Kane a mám 14 rokov. Už šesť rokov cestujem z miesta na miesto so svojím otcom, známym egyptológom. Poriadne nepoznám ani svoju vlastnú sestru Sadie, ktorá žije so starými rodičmi v Londýne. Vídavame sa len dvakrát do roka a tentoraz pre nás otec ešte navyše vymyslel extra nudnú prehliadku Britského múzea! Práve tu sa však začínajú naše najneobvyklejšie Vianoce, aké sme kedy so Sadie zažili. Zisťujeme desivú pravdu o našej rodine a spoznávame tajomných egyptských bohov oveľa lepšie než z otcových rozprávaní či exponátov v múzeu.

Objavte staroveký Egypt zblízka, jeho mágiu, dobro i zlo a pripojte sa k dobrodružnej výprave súrodencov Kaneovcov.


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: rick riordan, percy jackson, kronika cartera kanea


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.175.201.191
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
3. Annabeth 12.2.12, 20:08
ja mám tiež pyramídu v originále, ale staroveký egypt mám rada a Riordan to vie ešte viac spestriť, tak sa teším :D
2. Jin 12.2.12, 04:18
pyramída
Mám červenú pyramídu aj Ohnivý trón (to je môj trápny preklad :D) po anglicky, ale ešte som sa do toho nepustila. Egyptská mytológia ma nikdy nejako veľmi nezaujímala, ale keďže napísal tieto knihy práve Riordan, povedala som si, že ich musím mať! A aj mám. Teším sa už na tretiu knihu - vypýtam si ju od sister na narodeniny. Skôr ju kúpi ona v Írsku, ako ja u nás (mimochodom, anglická verzia stojí iba necelých 8 eur :))
1. Talia 10.2.12, 22:59
Zaujímavé
Tohto autora zbožňujem a som veľmi zvedavá na túto knihu, rozhodne ju prečítam :D :D
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)