Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 17.10.2011 18:27 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Princ ničeho prichádza s Tisícorakou myšlienkou

Fanúšikovia Bakkerovej série Princ ničeho sa môžu tešiť – už o niekoľko dní totiž vychádza český preklad tretieho dielu pod názvom Tisícerá myšlenka!

Richard Scott Bakker je kanadský autor fantasy, ktorého práce sú známe pod súhrnným názvom Druhá Apokalypsa (The Second Apocalypse). Toto dielo tvoria dve série – Princ Ničeho (První přichází tma, 2009; Válečný prorok - Princ Ničeho, 2011; Tisícerá myšlenka, 2011) a zatiaľ nepreložená séria The Aspect-Emperor (The Judging Eye, 2009; The White-Luck Warrior (2011); The Unholy Consult, ešte iba vyjde). O príbehu začal uvažovať už na vysokej škole, v 80. rokoch minulého storočia a pôvodne malo ísť iba o dve knihy, ktoré mali niesť názvy The Prince of Nothing a The Aspect-Emperor; avšak začiatkom tohto storočia sa autor rozhodol vytvoriť dve série, pričom dej druhej sa odohráva dvadsať rokov po deji prvej. Žije v štáte Ontario s partnerkou Sharron.

Čo sa týka Prince ničeho, ktorý bol inšpirovaný podľa autorových slov prácami Tolkiena a Franka Herberta, v skratke ide o príbeh odohrávajúci sa po Apokalypse. Príbeh Anasûrimbora Kellhusa, brilantného rehoľného bojovníka, čo sa dostáva do vedenia svätej vojny a do sŕdc a myslí ďalších vodcov... Kellhus ukazuje svoje neuveriteľné schopnosti predpovedať budúcnosť a presviedčať, ktoré získava z hlbokej znalosti racionality, poznávania a príčinnosti. Objaví ho Dûnyain, tajná sekta. Kellhus sa mení z vojenského vodcu na božského proroka, zatiaľ čo Drusas Chamian, čarodej, ktorý ho učil, si začína uvedomovať, že jeho žiak by mohol byť nositeľom Druhej Apokalypsy.

Prinášame aj oficiálnu anotáciu:
Román První přichází tma, pozoruhodný debut R. Scotta Bakkera, zavedl čtenáře do temného, důkladně propracovaného a představivost podněcujícího vesmíru, v němž se síly magie, náboženství a světské moci utkávají v odvěkém zápase. Výzva ke svaté válce proti jinověrcům svede dohromady dvě z nejvýraznějších postav, jaká moderní fantasy v posledních desetiletích stvořila, pochybnostmi zmítaného čaroděje Achamiana, který musí padnout až na dno, aby se zbavil strachu z dávných proroctví a začal konat, a ambiciózního bojovníka a myslitele Anasûrimbora Kellhuse, kterého cesta za nejasnou pomstou vynáší z prince ničeho do postavení toho, na jehož bedrech spočívá osud celého válečného tažení a dost možná i světa.
V Tisíceré myšlence, závěrečné knize cyklu Princ ničeho, autor dokázal, že pozornost, kterou si získal, je zcela zasloužená. Přemodeloval moderní epickou fantasy do podoby, jež oplývá akcí, ale nebojí se ani velkých myšlenek.
Ať dopadne svatá válka jakkoli, jisté je, že svět Trojmoří už nikdy nebude jako dřív.


Kniha vychádza už 20. októbra 2011 vo vydavateľstve Triton.


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: richard scott bakker, princ niceho, tisicera myslenka, triton


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.184.78
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)