Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 29.8.2011 19:53 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kam sa podel Eifelheim?

To by zaujímalo aj historika Toma a jeho priateľku, fyzičku Sharon...

Michael Flynn v roku 1986 napísal novelu Eifelheim, ktorá bola o rok neskôr nominovaná na cenu Hugo.
V roku 2006 už bol na svete román s rovnomenným názvom, ktorý 30. septembra vychádza i u nás. Presnejšie vo vydavateľstve Triton, ktoré nám prinesie príbeh zo stredovekého Nemecka, kde sa v tieni moru stávajú zázraky...

Před staletími zmizela z mapy Německa vesnice a už nikdy nebyla znovu osídlena. Tento fakt zaujal historika Toma a jeho přítelkyni, fyzičku Sharon. Tomův zájem hraničí až s posedlostí.
Podle vší logiky se měla vesnice dochovat, ale zanikla… Co bylo na Eifelheimu tak zvláštního, že úplně zmizel před více než šesti stovkami let?
Píše se rok 1348, otec Dietrich, vzdělaný ve vědách a filozofii, je knězem ve vesnici Oberhochwald, která se zanedlouho přejmenuje na Teufelheim (jméno bude během let zkomoleno na Eifelheim), kde černá smrt nabírá na síle. Dietrich se ke svému úžasu stane prvním prostředníkem mezi lidstvem a cizí rasou z jiného vesmíru, jejíž loď ztroskotala v nedalekém lese…

(oficiálna anotácia)


Čo o knihe povedali:

„Flynn nás zaviedol do dvoch úžasných svetov: stredovekej nemeckej dediny , kde se racionalismus a vidiecke povery stretávajú s mimozemšťanmi, a modernej súčasnosti, v ktorej spolu historik a teoretická fyzička dokážu prekročiť hranice medzi vedeckými obormi a spoločne spravia zásadné objavy… Je povzbudzujúce vidieť, že Flynn prichádza s premysleným románom postaveným na solídnych základoch. Ako často niečo čítate a poviete si: ‚Ten chlapík vie, o čom hovorí?‘ Na konci som už takmer veril tomu, že v štrnástom storočí v Německu pristáli mimozemšťania… Svojím spôsobom som si prial, aby to bola pravda.“
Orson Scott Card

„Nádherné a fascinujúce. Skvele napísaný a dokonale premyslený science fiction román, ktorý si zaslúži stáť po boku klasických diel žánru. Číta sa ako Artur C. Clarke strihnutý Einsteinem a Tomášom Akvinským – a to je len začiatok. Túto knihu iste neminú mnohé ocenenia, ale ešte dôležitejšie je, aby sa vám dostala do rúk a mohli ste si ju prečítať.“
Robert Charles Wilson

„Starostlivo spracovaný, napínavý, fascinujúci román pre čitateľov, ktorí vyhľadávajú tú najkvalitnejšiu, premýšľavú science fiction.“
Kirkus Reviews

„Flynn spriada minulosť s budúcnosťou s vynikajúcou znalosťou vedy a dejín stredoveku. Vzniká tak úchvatný dialóg vedy a viery. Vďaka premysleným zápletkám a výborne vykresleným súčasným i stredovekým postavám patrí táto kniha, ktorej časti už predtým vyšli ako poviedka, i do tej najmenšej knihovničky.“
Library Journal


ČLÁNOK PRIDAL: Shaola
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: michael flynn, eifelheim, triton


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.184.78
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)