Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.8.2011 05:55 | KOMENTÁRE [4]
FILM: Posledný Harry Potter dobil kiná po celom svete

Najznámejšia čarodejnícka fantasy séria na svete sa dočkala svojej poslednej filmovej časti - Darov Smrti II. V slovenských kinách sa premieta od 14. júla. Odvtedy sa film stihol stať celosvetovým kasovým trhákom tohto roka.

Malý chlapec s okrúhlymi okuliarmi olepenými lepiacou páskou a jazvou v tvare blesku na čele, cítiaci, že nepatrí do sveta v ktorom vyrastal, si získal pred vyše desiatimi rokmi srdcia miliónov malých i veľkých fanúšikov. Veď kto z nás občas nezatúžil dosať list, ktorý by nejakým čarovným spôsobom zmenil náš život k lepšiemu. Odvtedy sa svetom šíri pottermánia, ktorá vrcholí práve toto leto.

Do slovenských kín prichádza najočakávanejší diel celej filmovej série: Harry Potter a Dary Smrti II. V kinosálach na nás čaká okrúhlych 130 minút, ktoré sú do poslednej sekundy preplnené akciou, súbojmi a v neposlednom rade aj dvojnásobnou dávkou emócii: prvá na nás doľahne hneď počas filmu, keď budete s hlavnými hrdinami prežívať veľkolepé finále v bitke o čarodejnícky svet a druhá príde s úvodom záverečných titulkov alebo po odchode z kina, keď budete mať odrazu pocit, že ste tam čosi zabudli – svoje detstvo - ktoré sa akosi nenútene spája s príbehom Chlapca, ktorý prežil... a koniec-koncov... Chlapcom, ktorý vyhral a dokázal poraziť zlo.

Filmy Harry Potter a Dary Smrti I / Harry Potter a Dary Smrti II sa začali súbežne natáčať 19. februára 2009 vo filmových štúdiách Leavedsen. Posledná oficiálna klapka padla 12. júna 2010, no herci sa s nostalgiou vrátili do na pľac ešte aj koncom minulého roka kvôli prerobeniu filmového epilógu, ktorý sa odohráva po 19. rokoch od slávnej Bitky o Rokfort, ktorá sa v tomto období každodenne odohráva na striebornom plátne státisícok kín po celom svete. A ako sa mu teda darí? Presne tak, ako to očakávali nielen fanúšikovia, ale aj filmoví kritici: Veľmi dobre.

Záverečný diel bodoval hneď rekordným otváracím víkendom s tržbami 169 miliónov $, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu filmu v celej histórii. A práve včera v neskutočne krátkom čase troch víkendov (17 dní) dosiahol film Harry Potter a Dary Smrti II celosvetové tržby zo vstupeniek vo výške 1 008 911 amerických dolárov, čo znamená, že predbehol všetkých svojich mladších súrodencov v amerických (318,4 milióna $) aj mimoamerických ziskoch (690 miliónov $).

Rebríček Top 10 najziskovejších filmov všetkých čias tým symbolicky opúšťa rozprávkovo-čarovný úvod série, aby ho na 8. mieste nahradilo veľkolepé epické finále. To sa dnes súčasne stalo Najziskovejšou potterovkou všetkých čias, Najziskovejším filmom roka v celosvetových tržbách a Najziskovejším filmom štúdii Warner Bros. v dejinách. V čisto amerických tržbách zatiaľ stráca na aktuálne prvých Transformerov 3 (len) 19 miliónov. Zvrátiť to môže už najbližší týždeň.

Poslednému Harrymu Potterovi sa darí aj v regióne slovenských kín. Už po druhom víkende od uvedenia sa svojimi tržbami stal najúspešnejším filmom tohto roka v našej vlasti! Slováci nechali po 12 dňoch v kinách obdivuhodných 1 170 106 dolárov (čo je vyše 814 tisíc €) a jeho tržby stále rastú.

Ak ste si nového a zároveň úplne posledného Harryho Pottera doposiaľ nestihli pozrieť, čaká vás vo vašom kine. V slovenských multikinách až do konca letných prázdnin, ako inak - v 3D. :)

Slovenský trailer si môžete pozrieť TU. Viac sa o filmovom blockbustery roka dočítate v časti Filmy.


ČLÁNOK PRIDAL: Micho
Ďalšie novinky z kategórií FILM

Tagy: harry potter, dary smrti


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.238.147.211
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
4. Jela 3.8.11, 19:29
no veru...ale vždy si to môžeme prozrieť znova a znova..
3. Bruja 2.8.11, 21:48
Ah, nostalgia...
12-ročný cyklus môjho života v istom zmysle končí... Na čo sa budeme tešiť teraz? :-/ Hmmm.
2. IP 78.98.107.86 2.8.11, 20:40
je to velmi smutne ze to uz konci na potterovi som vyrastal a zrazu je koniec. naozaj sa konci jedna velka era
1. Sirius 2.8.11, 06:56
ani sa tým tržbám nečudujem za 3D pýtajú o 2eurá viac ako za normálny film, to sa niekde prejavý
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)