Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Pán času-Time Lord N/A%
Zaradenie: rasa
Diskusia | Galéria

Páni času sú starobylá mimozemská civilizácia v Britskom televíznom sci-fi seriály Doctor Who kde je hlavný hrdina Doktor. Názov Páni času vznikol pre ich špecifické vnímanie času. Vyvinuli kultúru opatrovníctva a časové technológie založené na ich vnímaní času kde patria prísne kontrolované stroje na cestovanie časom (známe ako TARDIS), sledovacie zariadenia pre cestovanie časom a aby sa zabránilo zvráteniu alebo zneužitiu času viedli politiku nezasahovania a neutrality. Môžu konať a manipulovať časovými líniami celého radu akcií a jednotlivcov tak dlho, pokiaľ neprekračujú späť do svojej vlastnej časovej osi.
Originálne boli opisovaný ako múdri a silný národ, ktorý pochádzal z planéty Gallifrey, z ktorej bol Doktor odpadlík. Údaje Pánoch času boli veľmi obmedzené počas prvého desaťročia sérií. Neskôr sa stali dôležitou súčasťou mnohých epizód a príbehov vo fiktívne vyvinutom vesmíre. Cez tieto epizódy bola ich história, vývoj manipulácie časom a ich vnútorná politika spojená zo spoločnosťou pánov času vyobrazenou ako postupne upadajúcou, slávnostne viazanou oligarchiou a ich minulosť vstúpila do mýtov a legiend.
Po starých sériách sa vrátili v roku 2005 nové, kde boli páni času vyobrazený ako už neexistujúci národ zničený Doktorom z nejakého bodu počas Poslednej Veľkej Časovej Vojny, počas ktorej chceli obetovať celý čas a priestor len pre svoju záchranu. Páni času majú tento postoj ako rsa v roku 2010, keď plánujú veľký útek z časového zámku aby mohli pokračovať v svojich plánoch.
Páni času vyzerajú ľudsky (alebo ako 11. Doktor povedal Amy, ľudia vyzerajú Páno časovo), ale je medzi nimi a ľudmi mnoho rozdielov. Fyzické rozdiely sú dve srdcia, ich normálna vnútorná teplota je okolo 15°Celzia a "bypass dýchací systém", ktorí im umožňuje prežiť uškrtenie. Páni času taktiež môžu prežiť plné vystavenie vákuu so žiadnym škodlivým pôsobením, ale keď majú byť vo vákuu na dlhšiu dobu, musia si vziať zásobu vzduchu, ináč sa udusia. Zdá sa že Páni času majú zvýšenú odolnosť na vyššie frekvencie zvuku (Vianočná invázia, Spolupáchatelia). Ak je pán času ťažko zranený, dostane sa do kómy, čo znižuje jeho telesnú teplotu pod bod mrazu. V "Smith and Jones" Doktor hovorí že x-lúče nepredstavujú hrozbu pre pána času, dokázal ich vylúčiť cez nohu. Páni času (alebo aspoň Doktor) dokážu čítať veľmi rýchlo. V časti The End of Time dokázal Doktor na krátku chvíľu prežiť výbuch radiačného žiarenia, ktoré by niekoho iného zabilo, avšak to žiarenie spôsobilo Regeneračný cyklus. Majú aj dar Telepatie alebo sa aj dokážu zamaskovať pomocou prístroja (prepíše ich DNA) a všetko čo ich robilo Pánmi času vložia do hodiniek.

Tagy: doctor who, pan casu

Pridal(a): Galadriel, 17. 01. 2012 20:25:22

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 100 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)