Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Zaklínač - elixíry N/A%
Zaradenie: zaujimavost
Diskusia | Galéria

Zaklínači boli už od pradávna známy rôznymi elixírmi, ktoré využívali hlavne pri boji. Tieto tajomstvá chceli získať mnohí mágovia a bosoráci, ale len raz sa stalo, že do pevnosti Kear Morhen niekto prenikol a ukradol dávne tajomstvá. Všetky elixíry majú danú dobu trvania a výšku toxicity. Pokiaľ zaklínač vypije priveľa elixírov sú preňho smrťou – predávkuje sa, keďže elixír zasahuje do organizmu z časti pôsobí ako veľmi silná droga.

Kear Morhen niekto prenikol a ukradol dávne tajomstvá. Všetky elixíry majú danú dobu trvania a výšku toxicity. Pokiaľ zaklínač vypije priveľa elixírov sú preňho smrťou – predávkuje sa, keďže elixír zasahuje do organizmu z časti pôsobí ako veľmi silná droga.

Blizard: ide o jednu z najsilnejších zmesí, ktoré zaklínači vytvorili. Prepožičiava im bleskové reakcie, zlepšuje ich reflexy a urýchľuje pohyb. Trvanie je krátke, toxicita stredná. Elixír sa najčastejšie využíva priamo pred bojom.

Čierna krv: zaklínačova krv je po užití tohto elixíru smrtiaca pre každého netvora, ktorý ju okúsi. Trvanie je dlhé, toxicita vysoká. Zaklínači však tento elixír využívajú málokedy, s veľkou nechuťou. Funguje totiž len vtedy, keď sa im netvor zahryzne do tela a napije ich krvi.

Lastovička: urýchľuje regeneráciu vitality. Trvanie je krátke, toxicita stredná. Tento elixír je pomenovaní po tomto vtákovi práve preto, lebo je obdivuhodná, je nositeľkou jari a nového života. Mágovia si týchto vtákov vážili a preto tento elixír nesie meno práve po nich.

Pupenec: pokiaľ zaklínač užije tento elixír, bude imúnny voči kyseline. Trvanie je dlhé, toxicita stredná. Zaklínači tento elixír často prezývajú „bažinný elixír“, pretože väčšinou na nich kyselinou útočia netvory z mokrín.

Spln: účinne zvyšuje vitalitu. Trvanie je dlhé a toxicita vysoká. Ide o univerzálny elixír, ktorý zaklínači väčšinou pijú pred bojom, v ktorom presne nevedia, aký nepriateľ oproti nim bude stáť. Toxicita je však neskutočnou nevýhodou.

Hrom: výrazne zvyšuje ujmu, ktorú zaklínač spôsobí nepriateľom, ale zároveň znižuje vlastnú obrannú silu. Trvanie je dlhé, toxicita vysoká. Tento lektvar svojím spôsobom naštartuje bojový tranz, ktorý zvyšuje presnosť a silu útokov. Na úkor obrany.

Vŕba: zvyšuje odolnosť voči omráčeniu a zrazeniu k zemi. Trvanie je dlhé, toxicita vysoká. Tento lektvar vylepšuje pohyblivosť a koordináciu, pri čom zvyšuje i odolnosť voči nepriateľským ranám. Hodí sa pri boji s nepriateľom, ktorý môže ľahko omráčiť a následne zraziť svojho protivníka na zem.

Odvar de Vries: umožňuje zistiť prítomnosť živých bytostí i keď sú práve neviditeľné. Trvanie je krátke, toxicita stredná. Tento elixír vraj objavila čarodejnica Tissai de Vries. S jeho pomocou ľahko zaklínač zistí, či sa v okolí nenachádzajú nepriatelia – i vtedy, keď sa ukrývajú za rôznymi telesami (steny).

Biely med: znižuje toxicitu a ruší účinky všetkých dovtedy vypitých elixírov. Účinok je okamžitý, toxicita nulová. Lektvar v tele uvoľňuje očistné enzýmy, ktoré ho zbavia všetkej toxicity a účinky vypitých elixírov vymiznú. Bohužiaľ, jedy z tela nedokáže odstrániť.

Bozk: zvyšuje odolnosť voči krvácaniu a všetky krvácajúce rany uzatvára. Trvanie je dlhé a toxicita stredná. Používa sa väčšinou pri boji s netvormi, ktoré spôsobujú krvácajúce rany.

Vlk: zvyšuje sústredenie, zlepšuje koordináciu a zvyšuje pravdepodobnosť, že sa zaklínačovi podarí kritický zásah. Trvanie je dlhé, toxicita stredná. Zásobu tohto elixíru majú hlavne zaklínači, ktorí často bojujú skupinovým štýlom.

Ťuhýk: každý protivník, ktorý zasiahne zaklínača, ktorý je pod vplyvom tohto elixíru, pocíti pri dotyku bodavú bolesť. Trvanie je dlhé, toxicita opäť vysoká. Tento elixír sa taktiež nazýva elixírom pomsty.

Mačka: užitím tohto elixíru budete môcť vidieť v tme. Trvanie je dlhé a toxicita nízka. Mačka je údajne prvým elixírom, ktorá bol vyrobený výhradne pre zaklínačov. Dočasne upravil očné zrenice tak, aby sa dokázali prispôsobiť minimálnemu svetlu.

Petriho filter: posilní účinnosť všetkých zaklínačských znamení. Trvanie je dlhé a toxicita veľmi vysoká. Jeden mág, ktorý sa volal Petri sa po celý život snažil zvýšiť svoju magickú moc, čo sa mu podarilo pomocou rôznych kúzelných lektvarov. Jedným z nich je i Petriho filter, ktorý používajú hlavne zaklínači s pokročilými magickými schopnosťami.

Rosomák: zvyšuje spôsobenú ujmu, ale iba v prípade, že vitalita zaklínača klesne pod polovicu. Trvanie je dlhé a toxicita vysoká. Rosomák dokáže zo zmutovaného organizmu zaklínačov vytlačiť všetku energiu. Zaklínači ho väčšinou používajú pred bojom, v ktorom nechcú využiť žiadne svoje znamenie.

Elixír Raffarda Bieleho: okamžite po užití obnoví všetku stratenú vitalitu. Účinok je okamžitý a toxicita vysoká. Tento lektvar vyvinul Raffard Biely, mág zo starých časov, aby pomáhal vtedajším bojovníkom dobyť svet pre ľudskú rasu.

Mariborský les: výrazne zvyšuje energiu zaklínača potrebnú pre znamenia, tento elixír používajú hlavné ti, ktorí sa špecializujú práve na znamenia. Trvanie je dlhé a toxicita stredná. Podľa legendy tento lektvar vyrábajú dryády z Brokilonu. Recept naň sa nakoniec dostal až do Kear Morhen, kde zaklínači mierne upravili jeho zloženie a začali ho produkovať pre vlastnú potrebú.

Vlha: zvyšuje telesnú odolnosť voči jedom a pri použití ruší účinky všetkých jedov, ktoré kolujú v krvnom obehu. Trvanie je dlhé, toxicita stredná. Keď zaklínač musel čeliť nejakej jedovatej oblude, napríklad baziliškovi, väčšinou pred bitkou vypil práve tento lektvar, ktorý v tele prebudí enzýmy, ktoré neutralizujú jed.

Biela čajka: magický lektvar, ktorá sa používa ako základ pre výrobu ďalších elixírov. Dokáže prijať až päť prísad predtým, ako dosiahne plnú nasýtenosť.

Ženské slzy: pri použití okamžite očistí telo od všetkých negatívnych účinkov intoxikácie alkoholom. Používateľ bude ihneď triezvy. Účinok je okamžitý a toxicita nízka. Tento lektvar väčšinou vidiecke čarodejnice predávajú ženám, ktorých muži často navštevujú krčmy.

Puštík: urýchľuje regeneráciu energie, trvanie je dlhé a toxicita stredná. Tento elixír sa hodí hlavne vtedy, keď zaklínač čelí obeti nejakého prekliatia, alebo keď sa chystá na dlhý boj.

Tagy: zaklinac

Pridal(a): Stormy, 17. 01. 2011 02:02:14

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 100 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)