Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Vlkolaci N/A%
Zaradenie: rasa
Diskusia | Galéria

Vlkolaci majú radi suché lesy alebo stepi. K životu im stačí iba slamená izba a hlinená miska na vodu. Okolie svojho sídla (loviska) majú veľmi dobre preskúmané a nepochybne sa v ňom vyskytuje i svorka, ktorú vlkolak vedie. Ľudí nemajú príliš v obľube.
Vlkolaci sú svojráznou rasou, zrodenou z ľudí a vlkov, vyrastajú v neľahkých podmienkach s podozrením, že sú nejako iní (až do svojej Prvej Premeny). Vtedy si pre nich prídu ostatní vlkolaci (ich skutočná rodina). A až vtedy sa mladé vĺčatá dozvedia o tom, kým skutočne sú.
Vlkolaci sú bojovníci, obrancovia Matky Zeme, mocného ducha Prírody a Zeme samotnej. Zhromažďujú sa na skrytých miestach a vytvárajú svorky, v ktorých útočia proti nepriateľom Matky Zeme. Sú to zúrivé, rýchle a silné stvorenia, deti Zeme a Mesiaca. Môžu byť zranení i zabití, ale ich rany sa hoja nadprirodzenou rýchlosťou, pokiaľ nie sú spôsobené striebrom. A sú veľmi silní.
Vlkolak je veľmi silná rasa, ktorá dokáže ovládať obyčajné vlky a vie sa v nich aj premeniť.

Charakteristika
Výška : 5-6 stôp
Váha: 100-150 libier
Aj keď sú veľmi silní, cez všetku ich magickú silu nie sú nesmrteľní a aj oni umierajú.
Vekové hranice: 18 - dospelý, 45 - zrelý, 60 - starý, 70 - nastáva smrť
Uvedené hodnoty sa uvádzajú pre pravých vlkolakov.

Vlkolak vyzerá ako typický predstaviteľ rasy (človek, miešanec), nikto iný sa nemôže stať vlkolakom.
Patria k zlým rasám a nenávidia tých, ktorí sa podobajú na ľudskú rasu.
Vlkolak sa nedá v dave ľahko rozoznať, musia sa u neho prejaviť vlkolačie schopnosti. Presadzuje sa v nich predovšetkým tmavá pokožka a vzhľad ich postavy je o niečo ostrejší a silnejší ako u iných ľudí. Vlasy sú prevažne tmavej farby, uši mierne zašpicatené. Prsty sú väčšinou veľmi dlhé a ukazovák majú približne rovnaký ako prostredník. Pohľad vlkolaka je temný a v ľuďoch vzbudzuje strach a nedôveru. Ľudia ako vlkolaci trávia viac času v prírode. Majú schopnosť brať na seba dve podoby: vlka a človeka.
Sú prevažne zlí a ľudom škodia, ale nájdu sa i výnimky. Nikdy by však nemali byť zákonne dobrí!
Vlkolaci sú tvory podobné vlkom, no s nočnou aktivitou. Sú to všežravci, ale ich dominantou je mäsitá potrava.

Vytvárajú sa dvomi spôsobmi, a to prirodzene a neprirodzene:

Prirodzený spôsob:
Ak sa spojí prirodzenou cestou vlkolak s normálnou ženou, je šanca 2 z 10, že dieťa sa narodí s vlkolačími schopnosťami.
Ak sa spoja spolu dvaja vlkolaci, vznikne pravý vlkolak so všetkými vlastnosťami.
Ak sa spojí vlkolak s vlčicou, je šanca 2 z 10, že mláďa zdedí schopnosti.

Neprirodzeným spôsob:
Myslí sa premena na vlkolaka po uhryznutí alebo zmiešaní krvi.
Vlkolakom sa nikdy nemôžeme stať, pokiaľ nás neuhryzol, alebo sa nezmiešala jeho krv s našou. Pokiaľ by nás iba poškriabal, je malá pravdepodobnosť, že by sme sa ním stali.
Premena na vlkolaka je veľmi bolestivá. Objekt premeny je vtedy veľmi slabý a malátny. Ak vlkolak umrie, premení sa do podoby, ku ktorej mal bližšie. Záleží iba od jeho mentality, či ostane vo vlčej podobe, alebo sa vráti späť do ľudskej podoby.

Mentalita:
Vlkolak si po premene zachováva svoje vedomosti. Menia sa v ňom iba niektoré veci. Väčšinou sú vychovávaní matkou, považujú ju za ochrancu, až do tej doby, kým nie sú dospelí. Každého vlkolaka považujú za lovca, preto vyhľadávajú samotársky život v prírode, pretože zo všetkého im je práve ona najbližšia a najviac si ju vážia
Sú samotárski, podozrievaví a nedôverčiví. Ich priateľstvo si treba vedieť získať. Sú to prirodzení predátori, ale nezabíjajú pre radosť, iba ak sú hladní. Nikdy však nezaútočia na nikoho z ich rodu. Nedôverujú osobám s veľkým množstvom magického nadania. Vedia ich totiž veľmi rýchlo odhaliť, čo často vedie k smrti vlkolaka.
Vyskytujú sa v horách a lesoch v blízkosti ľudských obydlí. Netvoria však národ, pretože ich je veľmi málo. Sú považovaní iba sa skupinovú rasu. Jazyku sa vždy prispôsobia, tak ako aj písmu. Zakladajú si na rodine a pôvode. Nezdružujú sa k spoločenskému životu alebo manželstvu. Ich zväzky sú veľmi voľné. Postava premenená na vlkolaka si môže zachovať svoje náboženstvo, ale môže sa zmeniť aj na neutralizmus. Je pre nich najlepšie nikdy sa nepostaviť ani na jednu stranu.
Vlkolaci sa riadia lunárnym kalendárom a kalendárom komunity v ktorej žijú.

Schopnosti Vlkolaka:

Zvieracie schopnosti: boj tlamou, pazúrmi, empatia, plávanie, stopovanie, tichý pohyb, vytrvalosť, vlčia odolnosť, ladnosť, reflexy, čuch, sluch a má schopnosť udržať sa vodcom svorky.
Ľudská podoba: Alergia na striebro, boj so zvermi, nočné videnie, regenerácia, rodina, strach z ohňa, zúrivosť, vlkolačia krv, zvierací inštinkt.

Popis schopností:
Boj tlamou a pazúrmi: Každý živočích ma svoje prirodzené pudy pre zachovanie svojho rodu alebo dynastie. Takisto aj vlkolaci sa chránia bojovaním. Najčastejšie bojujú prednými končatinami, na ktorých majú umiestnené ostré pazúry a v krajných prípadoch používajú tlamu, v ktorej sú umiestnené ostré tesáky.
Empatia: Človek alebo vlkolak dokáže vycítiť najvýraznejšie pocity a nálady iných osôb. Empatiu môže využiť kedykoľvek.
Plávanie: Aj keď túto schopnosť ovláda osoba v ľudskej podobe, je nevyhnutné, aby sa ju naučil aj v zvieracej.
Stopovanie: dokáže vycítiť a vystopovať rôzne bytosti, podľa ich pachu, ktorý zanechali na zemi alebo v okolí.
Vytrvalosť: dokáže sa vo vlčej podobe premáhať a bežať až do posledných síl, ktoré by mu ostávali.
Vlčia odolnosť: Je odolnejší voči chladu a nepriaznivým podmienkam, lebo ho chráni hustý kožuch.
Vodca svorky: Môže sa ním stať vo vlčej podobe, pokiaľ zabije starého vodcu. Má silu pri výcviku, krotení a ovládaní divých šeliem.
Rytmus Luny: Vlkolak je citlivý na rytmus Luny. Čím bližšie je spln, tým viac ho to ťahá do vlčej podoby. Premena sa nikdy nedá oddialiť, ani vylepšiť.
Vlčí pach: Zvieratá sa postavy boja, cítia z nej vlka.
Alergia na striebro: je spôsobovaná krvou. Na tele ostáva popálenina v tvare predmetu po jeho priblížení. Hojí sa veľmi dlho a veľmi pomaly.
Boj so zvieratami: Vlkolak pozná zvieratá veľmi dobre, najmä ich spôsob boja. Silné aj slabé stránky. A preto sa mu s nimi bojuje ľahko.
Hlad: Človek, ak v jeho žilách koluje vlkolačia krv, musí prijímať potravu presne tak ako aj ostatní a niekedy aj viac. Ak pocíti hlad a nie je mu dodaná potrava, začnú sa u neho prejavovať vlčie schopnosti a môže sa premeniť na vlkolaka a vybrať sa na lov.
Nočné videnie: Človek ktorý sa stane vlkolakom, získava túto schopnosť automaticky. Praví vlkolaci sa s ňou už rodia. Schopnosť im umožňuje pozorovať okolie s bezchybným zrakom aj v noci, alebo v hmle.
Regenerácia: Vlkolaci sa s touto schopnosťou rodia a je iba na nich, ako ju vyvinú. Vlkolak má veľkú silu regenerácie. Po boji dokáže svoje telo zregenerovať do bezchybného stavu. Starší jedinci po silných bojoch občas dokážu zregenerovať aj porušený orgán, ba dokonca aj odťatú končatinu. Mladší nedokážu zregenerovať poranenie orgánu a mozgu. Vtedy nastáva smrť.
Rodina: Vlkolaci získavajú ako prirodzenú schopnosť aj svoj inštinkt, v ktorom hneď na prvý pohľad dokážu rozoznať vlka a iného vlkolaka.
Strach z ohňa: Vlkolak je zviera a preto sa ako každé iné bojí ohňa. Pri priamom kontakte s ním môže vlkolak upadnúť do stavu vlčej zúrivosti.
Vlčia zúrivosť: Postava má v sebe čosi zo zvieraťa, môže sa jej stať, že nad sebou stratí úplnú kontrolu. Keď je vlkolak v stave vlčej zúrivosti, je veľmi ťažké zdolať ho, pretože necíti bolesť a ani svoje zranenia.
Vlkolačia krv: Sila vlkolaka je zároveň aj jeho slabinou. Robí z predátora korisť. Dočasne po vypití mení vlastnosti toho, kto ju vypije. Pre to sú vlkolaci často lovení a svoju prirodzenosť sa snažia zakrývať pred ostatnými.
Zmena podoby: Okrem toho, že sa človek môže meniť na vlka, môže sa zmeniť aj z vlka naspäť na človeka. Premena na vlkolaka je veľmi ťažká, vtedy sa človek s vlkolačou krvou uchyľuje do samoty. Oblečenie sa pri premene dotrhá a človek stráca nad svojimi činmi kontrolu. Po premene na vlkolaka sa vracia opäť do normálu.
Znalosť prírodných javov: Pretože vlkolaci žijú väčšinou v prírode, skôr si všimnú nezvyčajné ticho, alebo nedostatok zveri ako obyčajný človek, čo ich veľmi rýchlo upozorní aj na hroziace prírodné katastrofy a nešťastia.
Zvierací inštinkt: Vlkolak má prirodzený zvierací inštinkt, ktorý ho varuje na hroziace nebezpečenstvo.
Táto rasa je veľmi silná. Každý z rodu Vlkolakov sa rodí so svojimi schopnosťami, ale ďalšie schopnosti získava aj počas svojho života. Je to druh rasy, ktorá sa o seba postará sama a nepotrebuje nikoho, aby jej pomohol, dokonca ani v tých najťažších chvíľach. Sú hrdí a veria v svoju silu.

HISTÓRIA (legenda)

Layla, prvá z bytostí uväznených medzi dňom a nocou s dušou zviazanou nepokojom. Keď zakryl oblohu tmavý záves, jej ženské črty a krásu vystriedala nenávisť, nespútanosť a ohavný vzhľad šelmy pripomínajúcej vlka. Kliatba vyrieknutá ústami jej matky ju však len posilnila. Vôňa čerstvého mäsa sa zdala lákavá, a tak svoje schopnosti využívala pre lov. Spočiatku boli jej premeny vo vlkolaka neovládateľné a nevedela sa kontrolovať, no časom začala svoju silu meniť vo svoj prospech. Jej postava sa zmenila od päty až po korienky vlasov, a to aj za bežného stavu počas dňa. Telo nadobudlo svalstvo a výšku, oči jej zostali čisto žlté s vlčími štrbinami, vlasy sa ešte viac zahustili, nechty jej zhrubli, narástli do začínajúcich pazúrov, zuby sa jej zaostrili a prispôsobili na trhanie surového mäsa. Ani jej povaha sa neobišla bez zmien. Oveľa viac času trávila v prírode a schovávala sa pred skupinami ľudí. To ale neznamenalo, že bola samotárka. Začala sa združovať s ľuďmi zdieľajúcimi jej názory a stala sa prirodzenou vodkyňou akejsi svorky. Avšak nepovedala im o jej tajomstve a v noci sa radšej vždy ukrývala v jaskyniach hlboko v horách, kde ju nikto nemohol vidieť. Jej svorka sa začala pravidelne stretávať.

Jeden večer sa Layla odhodlala všetkých oboznámiť s tým, že je vlkolak. Nevyšlo jej to. Správanie sa jej vymklo z pod kontroly a väčšinu svojich prívržencov pozabíjala. Tí jediní traja, čo ostali nažive, sa z obavy pred ňou radšej skryli v krajine čo najďalej od nej. Layla si už myslela, že stratila všetko. Ale pri splne mesiaca v dobe, keď mala najväčšiu silu, sa do jej lesa vrátili všetci traja postihnutí jej zlobou a premenení na vlkolakov. Pridali sa k nej a vytvorili prvú svorku vlkolakov. Vodkyňa svorky, Layla, a jej traja pokrvní vlkolaci, prví z nepriamych potomkov, Ardes, Taryel a Halea. Tvorili navzájom mocnú štvoricu. Počas noci unášali v dedinách ľudí a kazili ich svojou kliatbou. Skúmali spoločne svoje vlastnosti a správanie počas noci, naučili sa kontrolovať premenu až natoľko, že sa vedeli premeniť, kedy chceli, a zas naspäť.

Na konci druhej etapy vývoja vlkolakov sa Layla a Ardes do seba nečakane zamilovali a čakali dieťa. Dieťa dvoch vlkolakov. Bol to syn. Prvý rodený vlkolak s menom Rain. Vychovávali ho s láskou vo svorke. Postupne sa rodilo stále viacej a viacej vlkolakov. Odchádzali a zas prichádzali. Tak vznikla rasa vlkolakov. Rasa rozdvojená, plná utrpenia a nenávisti.

Tagy: vlkolak

Pridal(a): Mirka7990, 07. 12. 2008 08:06:35

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 97.1 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)