Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Krajinou mrtvých mužů 80%
Autor: Robert Ryan
Ilustrátor: -
Žáner: Historická detektívka
Vydal: Plus (Albatros)
Séria: detektívnych románov o doktorovi Watsonovi
Názov a dátum vydania (zahraničie): Dead Man's Land; 2013
Názov a dátum vydania (Slovensko): Krajinou mrtvých mužů; 2015
Názov a dátum vydania (Česká republika): Krajinou mrtvých mužů; 2015
Počet strán: 464
Ďalší diel: The Dead Can Wait
Postavy: doktor Watson, Brindle (šofér doktora Watsona), Sherlock Holmes, sestra Jenningsová, sestra Gregsonová, Sllatery, Bloch, De Griffon, Shipobottom, Myles, pani Langová, Metcalfat, lord Stanwood, sestra Spencerová, Winston Churchill a ďalší;
Diskusia | O titule | História | Reakcie | Adaptácie | Súvisiace odkazy | Zaujímavosti | Kúpiť

OBSAH

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

V zákopech první světové války denně umírají tisíce mužů, jeden mrtvý navíc sotva koho překvapí. Až na to, že tohle tělo je plné bizarních ran, což neunikne pozornému zraku doktora Watsona, který dříve asistoval při vyšetřování samotnému Sherlocku Holmesovi.

Tvář mrtvého je zmodralá, čelisti sevřené v strašlivé grimase, oči vylézají z důlků, jako by spatřily cosi nepředstavitelně hrůzného. Něco tu nehraje! A to je teprve začátek. Brzy se objeví další těla a je na Watsonovi, aby vypátral zákeřného vraha ze zákopů.

Komu má důvěřovat? Kdo je nepřítel? A dokáže útočníka zastavit dřív, než znovu udeří? Uprostřed krvavé řeže, během válečného běsnění, jež trhá svět na kusy, musí Watson vystoupit ze stínu svého učitele a sám se vyřešit tajemství, k němuž ho dovedou záhadná úmrtí.

Zazněla v něm rozhodnost, a ta je mu obvykle cizí. To asi proto, že nezbývá než si připustit, že už nemá vůdce, kterého by mohl následovat. Už není stín, pomocník, zapisovatel, protějšek. Watson už si nebude klást řečnickou otázku „Co by udělal Sherlock?“. Je čas, aby se postavil na vlastní nohy. A musí přiznat, že si to užívá.

O TITULE

Fantasy svet:

Robert Ryan nie je ani prvým a ani posledným autorom, ktorý vo svojej tvorbe siahol po nejakej tej ikonickej literárnej postave. Detektívna fikcia i dnes predstavuje pútavý žáner, z ktorého sa dá vyťažiť maximum. Napriek tomu, že nezmenila svoju štruktúru od čias Edgara Allana Poa, zmiasť čitateľa, neodkrývať všetky stopy naraz či zavádzať prostredníctvom dobre vyprofilovaných sekundárnych postáv alebo zaujímavých spoločníkov, dotiahla do precíznosti. Nakoniec, odhaliť vraha je pomerne jednoduché, niekedy až priamočiare. Ale nájsť usvedčujúce dôkazy a ozrejmiť jeho pohnútky, predstavuje problém, s ktorým si neraz lámal hlavu nejeden svetový detektív.

HISTÓRIA

Fantasy svet:

fenomén extravagantného nevrlého asexuála so zmyslom pre čierny humor fascinuje svojou nehynúcou pôvabnosťou ťažko vyčísliteľný počet jeho milovníkov. Sherlock Holmes, podobne ako ostatní fiktívni kolegovia, predstavuje kvalitný materiál na spracovanie. Ovplyvňuje veľké masy konzumentov, ktoré hýbu svetom. Dovoľuje prežívať všetky dobrodružstvá opätovne, zároveň však inak, a sceľuje rôznorodé skupiny ľudí. Je poddajný, plastický a príjemne tvarovateľný. Zatiaľ čo televízne obrazovky prahnú po Sherlockovi z dielne BBC, čitatelia čoraz častejšie skloňujú meno Roberta Ryana.

Historický román s detektívnou zápletkou v duchu Psa Baskervillského vydalo vydavateľstvo PLUS. Ako vám už názov pôvodného Doylovho diela napovedá, rozprávačom nebude nikto iný ako doktor Watson, ostrieľaný veterán a obľúbený spoločník Sherlocka Holmesa, súkromného detektíva, detektíva amatéra i detektívneho konzultanta predovšetkým Scotland Yardu. Aby však nedošlo k omylu, Robert Ryan zasadil dej svojho príbehu do obdobia, ktorým Doyle dobrodružstvá Sherlocka Holmesa a doktora Watsona ukončil.

REAKCIE

-

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(1)

ADAPTÁCIE

-

SÚVISIACE ODKAZY

Krajinou mrtvých mužů /Albatros

Robert Ryan (writer) / Wikipédia ENG

Štúdia v ružovom / kvalitná fanúšikovská stránka o Sherlockovi na FB

ZAUJÍMAVOSTI

Fantasy svet:

Sir Arthur Conan Doyle zomrel 7. júla 1930 a zanechal za sebou rozsiahle literárne dielo zahrňujúce okolo 60 kníh. Okrem unikátnej dvojice Holmes – Watson, ktorá sprevádzala čitateľa svojimi dobrodružstvami 56 poviedkami a 4 románmi, vytvoril i ďalšie nemenej pozoruhodné epické postavy. Tie síce sťažka dokázali prekročiť tieň muža s fajkou a husľami, avšak priaznivci Doylovej tvorby budú na ne s láskou spomínať aj po rokoch, ak nie desaťročiach. Nečudo, sir Arthur Conan Doyle je jednoducho značka. A to dosť dobrá. Veď fenomén extravagantného nevrlého asexuála so zmyslom pre čierny humor fascinuje svojou nehynúcou pôvabnosťou ťažko vyčísliteľný počet jeho milovníkov. Sherlock Holmes, podobne ako ostatní fiktívni kolegovia, predstavuje kvalitný materiál na spracovanie. Ovplyvňuje veľké masy konzumentov, ktoré hýbu svetom. Dovoľuje prežívať všetky dobrodružstvá opätovne, zároveň však inak, a sceľuje rôznorodé skupiny ľudí. Je poddajný, plastický a príjemne tvarovateľný. Zatiaľ čo televízne obrazovky prahnú po Sherlockovi z dielne BBC, čitatelia čoraz častejšie skloňujú meno Roberta Ryana.

Tagy: robert ryan, krajinou mrtvych muzu, historicka detektivka, sherlock, sherlock holmes, doktor watson, albatros, plus, conan doyle

Pridal(a): Yaonee, 12. 06. 2016 17:02:29

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)