Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 587 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Vojna svetov 80%

Žáner: sci-fi, fantasy, horor,
Režisér: Steven Spielberg
Producent:
Hrajú: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin, Tim Robbins, Rick Gonzalez, Yul Vazquez, Lenny Venito, Lisa Ann Walter, Ann Robinson, Gene Barry, David Alan Basche, Roz Abrams, Michael Brownlee, Camillia Sanes, Marlon Young, John Eddins, Peter Gerety, David Harbour, Miguel Antonio Ferrer, January LaVoy, Stephen Gevedon, Julie White, Marianne Ebert, Rafael Sardina, Amy Ryan , Ed Vassallo, Michael Arthur, Danny Hoch, Sharrieff Pugh, Erika LaVonn, Christopher Evan Welch, John Michael Bolger, Omar Jermaine, Robert Cicchini, Jim Hanna, Tracy Howe , Adam Lazarre-White, Vito D'Ambrosio
Podľa knihy: H.G Wells: Válka světů
Názov (zahraničie): War of the worlds; premiéra 27.6 2005
Názov (Slovensko): Vojna svetov; premiéra 30.6 2005
Názov (Česká republika): Válka světů; premiéra 29.6 2005
Scenár: Josh Friedman a David Koepp
Ďalší diel: Válka světů: další vlna
Minutáž: 116
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Ray Ferrier (Tom Cruise) je obyčejný člověk. Do péče se mu na víkend dostávají jeho děti Robbie (Justin Chatwin) a Rachel (Dakota Fanning). Ray si s dětmi příliš nerozumí.
Když však náhle na planetě Zemi přistanou mimozemšťané se záměrem "Vyhladit celé lidstvo", Ray ihned pochopí že on i jeho děti jsou v nebezpečí. Bez otálení s nimi začne utíkat od invaze. Jeho první myšlenka je zavést a vrátit děti k matce do Bostonu. Cestou mají však plno překážek, protože mimozemšťané jsou opravdu všude a nemají nejmenší slitování.

O TITULE

Když mimozemšťané přistáli na planetě Zemi ve filmu Stevena Spielberga naposledy, vznikl film, který jen ve Spojených státech vydělal 435 miliónů dolarů a stal se čtvrtým nejúspěšnějším snímkem filmové historie. Řeč je samozřejmě o E. T. Mimozemšťanovi. Teď nám slavný režisér připravil další blízká setkání třetího druhu, navíc s největší filmovou hvězdou současnosti v hlavní roli. Tom Cruise je ale jen jeden z mnoha důvodů, proč Válka světů patří mezi nejočekávanější příspěvky letošní filmové sezóny.

Scenárista David Koepp adaptoval stejnojmenný slavný román H. G. Wellse, jehož tématem je invaze Marťanů na planetu Zemi, a jeho příběh přesunul z konce devatenáctého století do žhavé současnosti. Dělníka Raye Ferriera (Tom Cruise) trápí problémy v rodině, jejíž členové si přestávají rozumět. Na planetu Zemi se ovšem řítí nebezpečí nepředstavitelného rozsahu. Má podobu mimozemských predátorů, kteří se rozhodli naši civilizaci zlikvidovat a jsou na to technologicky skvěle vybaveni. Osobní potíže ustupují do pozadí. Lidé, včetně Rayovy rodiny, se musí semknout, pokud mají mít alespoň minimální šanci na záchranu.

"Náš svět prošel v poslední době těžkostmi, které nutně změnily naše vnímání reality. Proto je podle mě vhodná doba vyslat do světa Válku světů, aby v uších lidem pořádně zahřměla", říká režisér. "Tohle nebude jeden z mých filmů, v němž civilizaci navštíví přátelští a dobrotiví mimozemšťané."

Podle toho bude také velkolepá sci-fi vypadat. Existenční zápas o budoucnost lidstva slibuje překonání všeho, co jsme doposud mohli na filmovém plátně spatřit. A po Minority report jde o v pořadí druhou spolupráci dvou ikon filmového průmyslu. "V momentě, kdy jsem dočetl scénář, mi bylo jasné, že v tomhle filmu chci hrát. Není to jen film o mimozemšťanech, ale také komorní příběh o zoufalém tátovi, který se svou rodinou bojuje o přežití," dodává Tom Cruise.

HISTÓRIA

Válka světů je jedna z několika adaptací Wellsova románu. Ale od všech se právě tato adaptace mírně lišší. Příběh si Spielberg zařadil spíše k obrazu svému, avšak má stejnou představu jako Wells o realitě, kdyby na naší planetě přistáli chladnokrevní mimozemšťané.
Příběh není jen o útoku mimozemšťanů. Také se zaměřuje na psychologii hlavních postav.
V prvním filmu, který byl režírován Spielbergem, byl E.T mimozemšťan, který se spíš jevil jako přítel. Válka světů přednáší spíše výjimku. Tentokrát se nejedná o žádné přátelství, nýbrž o chladnokrevné zabíjení.
Film se začal natáčet 7.listopadu 2004 v Newarku. A v USA vyšel 27.6 2005. herci a celí štáb si natáčení skutečně užili, jak samy tvrdí.

REAKCIEVšetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Roli Rayovi desetileté dcery Rachel obsadila mladá a nadaná herečka Dakota Fanning. "Od začátku, kdy jsem se rozhodl natočit Válku světů, jsem myslel na Dakotu. Nikdo v jejím věku není tak dobrý, jako ona. Někdy mám pocit, jakoby měla zkušenosti z několika životů, které už kdysi prožila. Její neodmyslitelná moudrost je velmi užitečná za situace, kdy je v některých případech moudřejší, než její otec, a to dělá celou situaci ještě zvláštnější," říká režisér Steven Spielberg.
"Justin jako představitel své generace svému typu odpovídal i neodpovídal," říká Spielberg. Jako všechny děti v jeho věku je proti všemu, co rodiče dělají, nebo říkají. Robbie dokonce vyjadřuje svůj odpor proti otci i barvou svého oblečení. Oproti otcově yankeejské modři je v ostrém kontrastu jeho čepice Red Socks." I když ve filmu je jejich vztah plný rozporů, ve skutečnosti byl Cruise pro mladého herce velkou oporou. Sám Chatwin prohlásil, že je báječné spolupracovat s tak významným hercem, který mu byl vždy nápomocný.
Pro hlavní roli zoufalého a téměř nezodpovědného otce byl vybrán megahvězda Tom Cruis v roli Raye Ferriera. "Tom má výjimečnou schopnost upoutávat pozornost. Dokáže své postavě opravdu dodat jas a charisma," říká Spielberg.
Další role byli jako Miranda Otto v roli matky dvou dětí a bývalou manželkou Raye Ferriera.

PRODUKCIAZAUJÍMAVOSTILINKY a RECENZIERecenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZYTagy: vojna svetov

Pridal(a): sh3li, 20. 08. 2008 23:42:44

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 80 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)