Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Hory majú oči 45%

Žáner: Dráma, Mysteriózny, Horor, Thriller
Režisér: Alexandre Aja
Producent: Wes Craven, Peter Locke, Marianne Maddalena a Cody Zwieg
Hrajú: Aaron Stanford, Dan Byrd, Emilie de Ravin, Kathleen Quinlan, Vinessa Shaw, Ted Levine, Tom Bower, Michael Bailey Smith, Billy Drago, Desmond Askew, Robert Joy, Ezra Buzzington, Gregory Nicotero a ďalší;
Podľa knihy: -
Názov (zahraničie): The Hills Have Eyes; premiéra 10.03.2006
Názov (Slovensko): Hory majú oči; premiéra 03.08.2006
Názov (Česká republika): Hory mají oči; premiéra 11.05.2006
Scenár: Alexandre Aja a Grégory Levasseur
Ďalší diel: The Hills Have Eyes 2
Minutáž: 107
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Všechno začíná typicky nepovedeným rodinným výletem. Clevelandskému policejnímu detektivovi "Big Bobovi" Carterovi (TED LEVINE) se blíží výročí svatby s jeho upovídanou ženou Ethel (na Oscara nominovaná KATHLEEN QUINLAN). V rámci oslavy tohoto jubilea se rozhodne vzít svou rozvětvenou rodinu na výlet do Kalifornie a doufá, že společné chvíle trochu napraví vztahy mezi jejími členy. Jeho nadšení však nikdo nesdílí. Nejstarší dcera Lynn (VINESSA SHAW) má obavy o bezpečí a pohodlí svého dítěte a její manžel, přívětivý Doug (AARON STANFORD) se děsí setkání se svým tchánem, která obvykle vyústí v nepříjemný konflikt. Dospívající dcera Brenda (EMILIE DE RAVIN) není příliš nadšena z představy, že by měla kvůli utužování rodinných vztahů opustit své přátele, a největší starostí jejího bratra Bobbyho (DAN BYRD) je, aby si mohl hrát s jejich dvěma psy. Nakonec se ale celá tahle rozklížená skupina úspěšně vydá na cestu, jenže pak ale otec Bob učiní nejhorší rozhodnutí ve svém životě - vezme to zkratkou.

Celá Carterova rodina se najednou ocitá uprostřed rozlehlé pouště, kde není ani stopy po jakékoliv formě života. Když se navíc jejich vozidlo nečekaně porouchá, zůstanou v kritické situaci. Během jejich boje o přežití ve vyprahlé pustině se však objeví daleko větší nebezpečí - Carterovi si uvědomí, že nejsou tak sami, jak se ze začátku zdálo. V kopcích obklopujících poušť se nachází další skupina přeživších: zmutovaní, vyhládlí a krvežízniví potomci horníků, kteří zůstali v oblasti v době, kdy byla vystavena radioaktivitě v důsledku jaderných testů. Pokud chtějí mít aspoň naději, že přežijí, musí se Carterovi semknout a pokusit se divokým zrůdám, které se při lovu své kořisti nezastaví před ničím, postavit.

O TITULE

Kinema.sk:

V roku 1977 meno Wes Craven ešte nebolo natoľko známe ako dnes. Režisér dnes už legendárnych kúskov ako Nočná mora z Elm Street (A Nightmare on Elm Street; 1984) či trilógie Vreskot (The Scream; The Scream 2; The Scream 3; 1996; 1997; 2000) nakrútil v onom roku film Hory majú oči (o 8 rokov neskôr k nemu dokrútil pokračovanie). Možno bolo drobnou chybou, že o 3 roky skôr, teda v roku 1974, prišiel Tobe Hooper so svojím Texaským masakrom motorovou pílou. Tak či tak, Cravenov príbeh o rodine na výlete púšťou, ktorá sa (samozrejme) stratí a je nútená konfrontovať sa so skupinou degenerovaných obyvateľov tohto nehostinného prostredia, pôsobí dnes už zastarane, neaktuálne a neatmosféricky.

V roku 2003 sa zhodou okolností do širšieho povedomia dostal mladý a evidentne poriadne talentovaný režisér Alexandre Aja. Jeho Noc s nabrúsenou britvou sa mihla aj v našich kinách, hoci s takmer dvojročným meškaním. Aja sa v tomto projekte predstavil ako tvorca, ktorému nerobí problém vyčarovať na plátne poriadne depresívnu atmosféru (francúzske vidiecke sídlo je element, ktorý v tomto prípade hrá do karát) a okrem toho ponúknuť slušný masaker vo formálne dráždivom a mimoriadne pôsobivom podaní. Dá sa teda povedať, že práve Aja je potenciálnym lákadlom v prípade remaku nie príliš podareného Cravenovho diela.

HISTÓRIA

CSFD.cz:

V dějinách moderní hrůzy se najde jen pár filmů, které zapůsobily na publikum tak silně jako kultovní klasika Wese Cravena z roku 1977 Hory mají oči. Drsný, divoký a napínavý příběh o obyčejné rodinné dovolené, která se najednou změní v boj o holý život. Nyní se divokými vizemi mistra hororu Wese Cravena - který se spolu s Marianne Maddalenou a Peterem Lockem k projektu připojil jako producent - nechali inspirovat mladí nadějní filmaři Alexandre Aja a Gregory Levasseur. Filmaři přenesli tento mrazivý hororový příběh do 21. století a propůjčili mu novou, brutální a znepokojující vizuální podobu, která má potenciál vyděsit další generace filmových fanoušků.

REAKCIE

CSFD.cz udelilo filmovej snímke 65% zo 100%.

Cinemaview.sk:

Celkovo sa dá povedať, že Aja je v hororovom žánre momentálne asi ten najlepší režisér, ktorý dokáže aj z blbého scenára (aký iste tento film má) urobiť v mnohých momentoch veľmi kvalitnú zábavu. Navyše remake je takmer vo všetkom oveľa lepší ako originál a možno by bol ešte lepší, keby nebol producentom Wes Craven a nedýchal Ajovi na krk. A takisto by bol lepší, keby Americký cenzorský úrad značne nezostrihal film na úkor akčných scén a tak vo filme prevládajú najmä tie kľudnejšie na úkor zábavnosti filmu. V USA už ale stihla vyjsť UNRATED verzia filmu, ktorá má tento neduh úplne obrátiť a snáď sa niekedy dostane aj ku nám. Bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa bude vyvíjať kariéra Alexandre Aju v Hollywoode, snáď postupne dostane šancu točiť aj oveľa lepšie scenáre a možno aj iné žánre, schopnotíi ma na to rozhodne neúrekom.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Aaron Stanford ako Doug Bukowski, Kathleen Quinlan ako Ethel Carter, Vinessa Shaw ako Lynn Carter-Bukowski, Emilie de Ravin ako Brenda Carter, Dan Byrd ako Bobby Carter, Tom Bower ako majiteľ benzínovej pumpy, Billy Drago ako Papa / Otec Jupiter, Robert Joy ako Lizard, Ted Levine ako "Veľký Bob" Carter, Ezra Buzzington ako Goggle, Michael Bailey Smith ako Pluto a ďalší;

PRODUKCIA

Dune Entertainment
Major Studio Partners

Fox Searchlight Pictures

ZAUJÍMAVOSTI

Moviemania.sk:

Pôvodný rovnomerný film natočil, takmer pred tridsiatimi rokmi, „kráľ hororu“ Wes Craven. Námetom sú atómové testy uskutočnené americkou vládou niekde v nevadskej púšti, ktoré nepoznačili iba krajinu, ale tiež miestnych baníkov, ktorí odmietli evakuáciu (alebo neboli včas varovaní?), aby neskôr zohavení a plní nenávisti uskutočňovali svoju krvavú pomstu na nič netušiacich okolo – cestujúcich...

LINKY a RECENZIE

Kinema.sk

Cinemaview.sk

Moviemania.sk

Kfilmu.net

Cinemamagazine.cz

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Hory mají oči (film) / wikipédia CZ

The Hills Have Eyes (2006 film) / wikipédia ENG

The Hills Have Eyes (1977 film) / wikipédia ENG

Hory mají oči (2006) / film online

Tagy: horor, mystery, thriller, akcia, alexandre aja, hory maju oci

Pridal(a): Yaonee, 15. 07. 2013 09:53:42

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)