Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Warm Bodies 80%

Žáner: Horor, komédia, zombie, romantika
Režisér: Jonathan Levine
Producent: David Hoberman, Todd Lieberman a Bruna Papandrea
Hrajú: Nicholas Hoult, Teresa Palmer, John Malkovich, Dave Franco, Rob Corddry, Analeigh Tipton, Cory Hardrict, Tod Fennell a ďalší;
Podľa knihy: rovnomenného názvu od Isaaca Mariona
Názov (zahraničie): Warm Bodies; premiéra 01.02.2013
Názov (Slovensko): Warm Bodies; premiéra -
Názov (Česká republika): Mrtví a neklidní; premiéra 19.06.2013 (DVD nosič)
Scenár: Jonathan Levine
Ďalší diel: -
Minutáž: 97
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Neobyčejný milostný příběh krásné dívky a nečekaně citlivého nemrtvého rozpoutá řetězec událostí, které mohou změnit celý svět.

Film.moviezone.cz:

Hlavním hrdinou snímku je R. Víc si ze svého jména a vlastně ani původního života nepamatuje. Teď bloumá po opuštěném letišti a vnitřními monology dává divákům najevo, že mu to furt v hlavě šrotuje, i když okolní svět vidí a slyší jen chrčící a vrávorající, v horším případě pozvolna se rozpadávající lidskou trosku. Na rozdíl od stáda poháněného potřebou konzumovat nenakažené lidi je však R. schopen samostatného rozhodování. A ve chvíli kdy uvidí blonďatou Teresu Palmer s brokovnicí, udělá dvě věci. Sežere mozek jejího boyfrienda a zachrání ji před zombie davem, aby jí mohl odvést do bezpečí svého Boeingu 747, který stojí opuštěně uprostřed přistávací dráhy. To je jeho útočiště. A právě sem si teď přivedl holku, která s jeho nemrtvým tělem dělá divy. Neměl by přece nic cítit. Ale přesto cítí. Možná to je i tím, že konzumací mozku jejího přítele převzal i pár jeho vzpomínek. Ano, jak dobře tušíte, tohle první rande bude o trochu rozpačitější než obvykle.

O TITULE

Film.moviezone.cz:

Jen si to vezměte: V Soumraku mrtvých rozčesává pěšinky nemrtvých gramodeska, v Zombielandu je plněný piškot důležitější než příčina apokalypsy a ve Fidovi jsou zombie postaveny na úroveň domácích mazlíčků. Je to náhoda, že všechny tyhle zombie filmy, co staví původní koncept na hlavu jsou parádní zábavou? Pokud bychom to měli rozseknout podle Mrtvých a neklidných, pak jde rozhodně spíš o pokračující trend. V jednom balení tu dostáváme chytrý a vynalézavý sociální komentář zpoza zakalených očí mozkožroutů, a taky jednu z nejsympatičtějších romantických komedií poslední doby. Tomu se říká dvě mouchy jednou ranou!

HISTÓRIA

Filmserver.cz:

Pojem zombies je už několik desítek let víceménně sázkou na hororovou jistotu. Kdo by na konci šedesátých let čekal, kam až nemrtví od slavné Noci oživlých mrtvol dojdou - jsou častým účastníkem nejen béčkové filmové produkce, objevují se v knihách a počítačových hrách, v mnoha zemích se pravidelně koná populární Zombie Walk a minimálně díky Choking Hazard může i našinec říci, že „máme film se zombíkama".

Film Warm Bodies má ale problém. A vlastně ne jeden. Kdejaký příznivce vyhřezlých střev a utrhaných končetin si bude škubat vlasy už ve chvíli, kdy spatří rating PG-13 - tedy žádné šťavnaté porcování bývalých majitelů života. Druhým je, že je na plakátu cosi, co vypadá jako radikálnější verze Stmívání, které si popletlo upíra s chodící mrtvolou. Zombies a romance pro dospívající? Cože? Jenže právě žánrové rozpory v kombinaci s nadhledem jsou nejsilnějšími zbraněmi tohohle filmu.

REAKCIE

CSFD.cz udelilo filmovej snímke 69% zo 100%.

Sarden.cz:

Žáner či skôr vekové zameranie young adult žne v literatúre už dlhšiu dobu obrovský úspech. Postupne tak vznikla aj šnúra filmov pre mladých, ktoré sa pokúsili byť rovnakými hitmi ako knihy. Twilight, Covenant, Jumper, Som číslo štyri, Push, Hry o život, Hostiteľ. Fakt podarená romanca však prichádza až teraz.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Nicholas Hoult ako R,Teresa Palmer ako Julie Grigio, Rob Corddry ako M / Marcus, Dave Franco ako Perry Kelvin, Analeigh Tipton ako Nora, Cory Hardrict ako Kevin, John Malkovich ako kolonel Grigio a ďalší;

PRODUKCIA

Mandeville Films
Summit Entertainment

ZAUJÍMAVOSTI

Film.moviezone.cz:

Může se to stát každému z nás. Jednoho dne potkáme zombie, zombie nás kousne a než řekneme "zatracení nemrtví", bude z nás kus pochodujícího masa, které opustil život. Nikoliv však chuť na trochu toho lidského. Už to je samo o sobě zapeklitá situace, teď si ale navíc představte, že se jakožto plnohodnotná zombie zakousnete třeba do člověka, který si nevinně kráčí po ulici a za ruku vede krásnou přítelkyni. Chlapa sežerete, o tom žádná, ale co s tou fešnou slečnou? Naporcovat? Zbytečné. Takového modelu je škoda. Nezbývá, než se zamilovat. Přesně to se stalo hlavnímu hrdinovi Warm Bodies - jakožto zombie se zamiloval do živé dívky. Taková romance ale vede k ohromnému množství problémů - jako první člověka logicky napadne ten s erekcí.

To už ale zacházíme příliš daleko a je dost pravděpodobné, že si něco podobného Jonathan Levine, režisér 50/50 nebo The Wackness, nedovolí. V rukou každopádně drží zatraceně zábavný námět (s neskutečně sexy obsazením), proto nezbývá, než mu držet palce a doufat, že se pokusí alespoň trochu odvázat.

LINKY a RECENZIE

Film.moviezone.cz

Sarden.cz

Mrtví & neklidní - Friedrich Martin (kniha)

Filmserver.cz

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Warm Bodies (film) / wikipédia ENG

Warm Bodies (kniha) / wikipédia ENG

Mrtví & neklidní (kniha)

Warm Bodies / film online

Tagy: horor, komedia, zombies, akcia, warm bodies, nicholas hoult

Pridal(a): Yaonee, 14. 07. 2013 08:31:31

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)