Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 548 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street 90%

Žáner: Dráma, Mysteriózny, Horor, Muzikál
Režisér: Tim Burton
Producent: Richard D. Zanuck, John Logan, Walter F. Parkes a Laurie MacDonald
Hrajú: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen, Jamie Campbell Bower, Laura Michelle Kelly, Jayne Wisener, Ed Sanders, Anthony Head, Peter Bowles a ďalší;
Podľa knihy: Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street od Stephena Sondheima a Hugha Wheelera
Názov (zahraničie): Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street; premiéra 3.12.2007
Názov (Slovensko): Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street; premiéra 07.02.2008
Názov (Česká republika): Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street; premiéra 07.02.2008
Scenár: John Logan
Ďalší diel: -
Minutáž: 116
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky.

Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí...

O TITULE

Moviemania.sk:

Tim Burton je nepochybne majstrom vytvárania prostredia. Len si spomeňme na filmy Beatle Juice, Nožnicovoruký Edward či Charlie a továreň na čokoládu, ktorých spoločnými znakmi sú pochmúrnejšie prostredie a ľudia, zobrazení taktiež v područí akéhosi depresívne-strašidelného nádychu (vpadnuté oči, bledé tváre). Alebo si stačí pripomenúť typické karikatúry v podaní Mŕtvej nevesty, či v snímku Mars útočí, ktorý je taktiež z Burtonovej dielne. Aj keď treba uznať, že jeho filmy pôsobia mierne rušivo, väčšina z nich je natočená bez hluchých sekvencií a ťažko od nich odtrhnúť zrak čo i len na sekundu. Inak to nie je ani v tomto prípade.

HISTÓRIA

Kinema.sk:

Nebolo jednoduché nájsť správny tím tvorcov ochotných pustiť sa do netradičnej "mordovačky" a klasického muzikálu Stephena Sondheima. Ale vizionár Tim Burton dokáže vypustiť temnotu na plátno vo fantastických obrazoch, preto sa nemožno čudovať, že si známy kus pre adaptáciu vybral. V jeho podaní sa môžete tešiť na prepracovanú výpravu a nádherné úvodné titulky.

Áno, Sweeney Todd, je predovšetkým temný muzikál a často pôsobí depresívne. Konanie jeho hrdinov je priam šialené, pozitívnych postáv v deji je málo (námorník Anthony a Johanna sú jednými z mála výnimiek) a všetko speje k prekvapivému finále. Toľko očakávaná brutalita prichádza v slušných dávkach – najmä ak máte záujem o podrezané hrdlá. Ale diváci odchovaní Hostelmi a Pílkami tu len mávnu rukou, pretože im striekajúca krv z tepien žiadne traumy neprinesie. Násilie je priame, no zároveň vhodne a nie úplne naturalisticky servírované. V podaní Tima Burtona ide o ďalší silne štylizovaný temný príbeh.

REAKCIE

CSFD.cz udelilo filmovej snímke 78% zo 100%.

Cinemaview.sk:

Tak ako sa na dobrý muzikál patri, aj u Sweeneyho robí 75% zážitku skvelá hudba. Napriek tomu že sa Burtonova vízia dosť líši od tej javiskovej, nedá sa mu po tejto stránke absolútne nič vyčítať. Tanečné čísla vyrážajú dych a pri momentoch kedy Sweeney spieva úchvatnú Ephiphany alebo valčík s pani Lovettovou, tak tuhne krv v žilách. Ďalej nesmieme zabudnúť na výbornú Wolskeho kameru, ktorá maľuje nádherné obrazy temného Londýna, ktorý za pomoci úchvatnej výpravy doslova ožíva. Celé to tak geniálne ladí s príbehom a hudbou, že sa až nechce veriť ako je Sweeney Todd dobrý.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Johnny Depp ako Benjamin Barker/Sweeney Todd, Helena Bonham Carter ako slečna Nellie Lovett, Alan Rickman ako sudca Turpin, Jamie Campbell Bower ako Anthony Hope, Jayne Wisener ako Johanna Barker, Ed Sanders ako Toby Ragg, Laura Michelle Kelly ako Lucy Barker, Timothy Spall ako Beadle Bamford a ďalší;

PRODUKCIA

Parkes/MacDonald Productions
The Zanuck Company
Neal Street Productions

DreamWorks Pictures
(United States)

Warner Bros. Pictures
(International)

ZAUJÍMAVOSTI

Cinemamagazine.cz:

Můžeme se domnívat, že přinejmenším stejně jako možnost postavit do středu vyprávění tragického záporného hrdinu režiséra zlákal žánr hudebního filmu, respektive možnost propojit vlastní letitou fascinaci klasickým hororem s ceněným muzikálem Stephena Sondheima a Hugha Wheelera (1979), který ho zaujal už coby studenta svým „nemožným“ tématem. Na hudební žánr si Burton viditelně „nabíhal“ už delší dobu, nelze si však nevšimnout, že mnohé hudební vložky v Mrtvé nevěstě či Karlíkovi mají ke klasickému hollywoodskému muzikálu mnohem blíž než kterékoli písňové číslo ve Sweeneym Toddovi.

K jedinečné nestandardnosti filmového Sweeneyho Todda přispívá už Sondheimův moderně nervní skladatelský styl, který se neopírá o obvyklé rýmované, rytmické a zpěvné písničky, které byste si mohli zpívat ve sprše. Jeho inspirátory byli Maurice Ravel, Sergej Prokofjev a – což je voda na náš mlýn – „hitchcockovský“ hudební skladatel Bernard Herrmann. Burtonův film pak logicky ani nemůže připomínat kupříkladu nedávný muzikálový propadák Fantom Opery, jehož jevištní předloha mimochodem vznikla v roce 1987 ve snaze navázat žánrově na Sondheimova Sweeneyho.

Burton navíc nenatočil adaptaci divadelního muzikálu v obvyklém smyslu, ale vlastní film, v němž jsou postavy sice důsledně stylizované ve vzhledu i akci a zakomponované do dekorací, nikdy však nepůsobí teatrálně. Ve zpěv propukají jaksi samozřejmě v rámci expresionisticky pokřiveného, intimního prostoru svých osamělých, zmučených duší. Nezpívají pro diváky, ale skoro vždycky každá sama pro
sebe.

LINKY a RECENZIE

Moviemania.sk

Kinema.sk

Cinemaview.sk

Cinemamagazine.cz

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007 film) / wikipédia ENG

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (muzikál) / wikipédia ENG


Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007) / film online

Tagy: tim burton, johny depp, sweeney todd: diabolsky holic z fleet street, muzikal, horor, drama, mystery

Pridal(a): Yaonee, 11. 07. 2013 01:45:52

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)