Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Kliatba z temnôt 68%

Žáner: Drama, Mysteriózny, Horor, Thriller, Supernatural
Režisér: Ole Bornedal
Producent: Sam Raimi, Robert Tapert a J. R. Young
Hrajú: Kyra Sedgwick, Jeffrey Dean Morgan, Grant Show, Quinn Lord, Agam Darshi, Amanda Dyar, Natasha Calis, John Cassini a ďalší;
Podľa knihy: -
Názov (zahraničie): The Possession; premiéra 31.08.2012
Názov (Slovensko): Kliatba z temnôt; premiéra 30.08.2012
Názov (Česká republika): Kletba z temnot; premiéra 04.10.2012
Scenár: Juliet Snowden a Stiles White
Ďalší diel: -
Minutáž: 92
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela...

O TITULE

Nekupujte si žádnou tajemnou starou skříňku! Po světě se totiž jedna taková dřevěná skříňka potuluje a už dokázala pár lidem pořádně zničit život. Alespoň tak to vypadá, když se půjdete podívat na film Kletba z temnot.

HISTÓRIA

Režisérem filmu je dánský režisér Ole Bornedal, který není v natáčení hororů žádný začátečník. Možná, že do filmu Kletba z temnot chtěl režisér vložit nějaké vyšší mravní poselství. Kdo ví! Film spíše působil jako slabší hororový film s využitím efektu kontrastu zla a mladé dívky se špetkou vizuálních efektů.(fdb.cz)

Ole Bornedal úspešne presedlal z dánskej filmovej proveniencie na hollywoodsky veľkorozpočtový rýchlovlak svojou snímkou Nattevagten (1994), keď z nej vytvoril slušný americký remake Strážca mŕtvych (Nightwatch, 1997) s Ewanom McGregorom v hlavnej úlohe. Uhrančivá bola aj jeho Učiteľka (Vikaren, 2007), opäť čisto dánsky produkt. Síce so smiešnou ideou lapania emócií u ľudskej rasy, ale predsa len s kvalitným detským hereckým ansámblom.

S rokom 2012 sa Bornedal prišiel „úspešne“ pochovať Kliatbou z temnôt (The Possession). V scenári dvojica Juliet Snowden a Stiles White (Knowing, 2009) pospájala všetky klišé démonologickej kinematografie (exorcizmus, posadnutá čistá detská duša, dávna kliatba) a pri sledovaní produktu opäť spomíname na Unborn (2009), The Exorcism of Emily Rose (2005), The Last Exorcism (2010), či na samotného Friedkinovho Vyháňača diabla (1973). (kinema.sk)

REAKCIE

Feelingmovies.sk:

Kde sa stratili horory, po ktorých sme sa báli chodiť sami v noci po ulici, kde sú horory, kedy sme nenastúpili do výťahu a išli radšej pešo, lebo sme si mysleli, že sa zastavíme na nejakom poschodí a máme to zrátané. Kde sú horory, po ktorých sme nasilu vliezali do postele rodičov s odôvodnením imaginárneho pokecu. Sú dávno zabudnuté. Práve film The Rite vrátil pôvodnému exorcizmu hlavnú myšlienku, spôsob a vnímanie tohto starodávneho aktu. Aj keď tiež nedotiahli film do najdetailnejších možných sekvencií a obrazov, nebol to len iracionálny postup a predvídavosť, ako sa má príbeh odvíjať. Ten vychádzal z pôvodných textov, ktoré boli aspoň čiastočne preštudované. V tomto prípade autora priťahovalo najskôr prostredie. Vybral si vetvu ku kresťanstvu najbližšiu, aj keď sa mohol vybrať islamským smerom exorcizmu. Je otázne, či daným aspektom vymetania diabla možno veriť alebo nie. No v tomto filme uveríte skôr tomu, že aj v ex forme rodiny sa stále skrývajú pekné spomienky.

Fandimefilmu.cz:

Kletba z temnot je rutinní, nezajímavý horor vystavěný na báchorce o posedlosti démonem. Vše je okořeněno rodinným konfliktem a mystickým pozadím ohledně démonovy historie. A samozřejmě se jedná o příběh „podle skutečné události“. Pokud chcete jít do kina na dobrý horor, čekejte, budoucnost snad přinese něco zajímavějšího (dobře působí chystaná Mama nebo Sinister). Pokud se spokojíte s pár lekačkami, klidně jděte. Litovat pravděpodobně nebudete. Do velké míry proto, že si film za týden už nebudete pamatovat.

CSFD.cz udelilo filmovej snímke 63% zo 100%.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Natasha Calis ako Emily "Em" Brenek; Jeffrey Dean Morgan ako Clyde Brenek; Kyra Sedgwick ako Stephanie Brenek; Madison Davenport ako Hannah Brenek; Grant Show ako Brett; Matisyahu ako Tzadok a ďalší;

PRODUKCIA

Ghost House Pictures
North Box Productions

Lionsgate

ZAUJÍMAVOSTI

V Kliatbe z temnôt sa schematicky pracuje s neveriacimi dospelými, vďačným detským objektom posadnutosti, s následným plochým pátraním po stopách zla v židovskej komunite. Duchárčina rozvracia dovtedajšie zabehané rodinné vzťahy, Clyde osamotene vláči temnú skrinku ku kompetentným odborníkom a malá Emily zlovestne zazerá, prevracia oči a uplakano odkrýva v sebe dybbuka. Podobne prebehlo už x duchárskych filmov, Bornedal sa drží všetkého, čo sa v nich mihlo, jeho Kliatba z temnôt nie je ničím výnimočná. Strašidelné okamihy tvoria predovšetkým zvukové efekty, na nejaké tie poveternostné zmeny, lekárske procedúry, meniace sa pohľady či chabé počítačové triky (nočné motýle, prsty v hrdle, plaziaci sa démon) je už hororový fanúšik zvyknutý. Hudobne napätie a tajomno akcentuje Anton Sanko (Rabbit Hole, 2010), pričom donekonečna opakuje hlboký klavírny tón v snahe udržať pocit zlovestného sledu udalostí. (kinema.sk)

Aj keď posledné filmy Oleho Bornedala sú už pod americkou taktovkou, jeho európske cítenie kinematografie je podpísané aj v tomto diele. The Possession nie je prvým hororom, ktorý autor natočil. Skôr by som povedal, že sa tejto problematike venuje dlhšie. Až v 21. storočí prešiel na drámu, ktorá mu práve v tomto období pomohla k vytvoreniu židovského exorcistu, ktorý nie je len hororom ale aj drámou medziľudských hodnôt. (feelingmovies.sk)

LINKY a RECENZIE

Fdb.cz

Kinema.sk

Fffilm.name

Feelingmovies.sk

Fandimefilmu.cz

Film.moviezone.cz

Studentpoint.cz

Filmserver.cz

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Kletba z temnot / film

The Possession / wikipédia

Tagy: horor, mystery, drama, akcia, supernatural, the possession

Pridal(a): Yaonee, 29. 06. 2013 10:26:53

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)