Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programe



















optimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti




Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 540 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Zrkadlá 75%

Žáner: Horor, Thriller, Mysteriózny
Režisér: Alexandre Aja
Producent: Alexandre Aja a Grégory Levasseur
Hrajú: Kiefer Sutherland, Paula Patton, Cameron Boyce, Erica Gluck, Amy Smart, Mary Beth Peil, John Shrapnel, Jason Flemyng, Tim Ahern, Julian Glover, Josh Cole, Ezra Buzzington, Ioana Abur, Darren Kent, Roz McCutcheon, Adina Rapiteanu, Tudor Stroescu, William Meredith, Bart Sidles, Jingdong Qin, Anca Damacus, Liliana Donici, Irina Saule a ďalší;
Podľa knihy: -
Názov (zahraničie): Mirrors; premiéra 15.08.2008
Názov (Slovensko): Zrkadlá; premiéra 06.11.2008
Názov (Česká republika): Zrcadla; premiéra 09.10.2008
Scenár: Alexandre Aja a Grégory Levasseur
Ďalší diel: Mirrors 2
Minutáž: 110
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném gauči u své sestry. Carson se ze všech sil snaží získat rodinu zpět a vezme proto práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Ten, dříve symbol bohatství a úspěchu, nyní chátrá, zdevastovaný mohutným požárem, při kterém zemřelo mnoho nevinných lidí. Během obchůzek v obchodním domě si Carson začne všímat, že s velkými ozdobnými zrcadly na zdech není něco v pořádku.

V ohromných blýskavých plochách se odráží obrazy vzbuzující hrůzu. Policista v nich vidí i sám sebe a stojí proti vlastním zlým démonům. Carsonova sestra Angela (Amy Smart) je přesvědčena, že bratrovy noční můry jsou „jen“ následkem stresu a pocitu viny za nešťastné zabití. Zato jeho žena Amy, pragmatická policejní lékařská komisařka, je ke Carsonovým vidinám méně tolerantní. Jeho čím dá tím víc nevyzpytatelné chování je ještě více odcizuje a Amy se obává, že ohrožuje i jejich děti. Carson se na vlastní pěst pustí do vyšetřování a zjistí, že tajuplná síla využívá zrcadla jako vstupní bránu k tomu, aby terorizovala jeho i jeho rodinu.

Pokud chce Carson zachránit ženu a děti před děsivou smrtí, musí nějakým způsobem přijít na pravdu ukrytou za zrcadly a přesvědčit Amy, aby mu pomohla zastavit největší zlo, s jakým se kdy setkali.

O TITULE

Zrkadlá prichádzajú ako na zavolanie v období mimoriadne chudobnom na zaujímavé premiéry. Jeseň roku 2008 predstavuje jedno z najslabších filmových období, aké si nejeden divák pamätá. Preto aj Zrkadlá, so svojou slabšou premisou či nie najlepšie spracovaným trailerom, majú nárok na svoju šancu – Alexandre Aja žánru rozumie a herecké obsadenie nie je na zahodenie. (kinema.sk)

Skutočne, Hory majú oči bola chuťovka vo svojom žánre ,no v prípade Mirrors sa režisér vydal úplne iným smerom, aký by si nejeden skalný fanúšik prial, a nechal sa inšpirovať duchárskymi snímkami nám dobre známych východných susedov. Smutný však zostáva fakt ,že sa nechal LEN inšpirovať a zabudol si požičať to pravé orechové, čo v Japonských „strašičkách“ býva oceľovým ťažiskom, čím je pravdaže hutná a na horor žiadaná atmosféra strachu a úzkosti. (moviemania.sk)

HISTÓRIA

Námet pre tento film (čuduj sa svete) nie je vôbec originálny, keďže ide o remake kórejského filmu Into the Mirror. Ani samotný pôvodný film nebol v kontexte kórejského filmu ničím výnimočným a remake túto latku rovnako nezdvihol veľmi vysoko.

Na režisérsku stoličku sa posadil francúzsky hororový expert Alexandre Aja, ktorý si vybudoval meno filmami ako Haute tension a najmä veľmi brutálnym remakom hororovej klasiky Hory majú oči. Do hlavnej úlohy bol obsadený kvalitný herec Kiefer Sutherland, ktorý si po dlhšej dobe znova vyskúšal hrať v klasickom filme. Tvorcovia síce mohli byť aj neviem aký skvelý, a aj tak je film Zrkadlá len čisto priemerným filmom a to najmä vďaka jednej veci – veľmi slabému scenáru, ktorý má na svedomí aj samotný režisér. (cinemaview.sk)

REAKCIE

Cinemaview.sk:

Podobne ako sa snažil Aja niečo s filmom urobiť (občas sa mu to aj podarilo, ako napríklad v brutálnej scéne blondínky vo vani) tak aj Sutherland ako Ben stvárnil svoju úlohu kvalitne, čo je v súvislosti s možnosťami, ktorému mu dal scenár, priam hrdinsky výkon.

Škoda, že sa dvojica Aja-Sutherland nestretla pri lepšom projekte. Mohol z toho vzísť oveľa zaujímavejší počin, než sú Zrkadlá. Takto spolu participovali na snímke, ktorá síce nie je úplne najhoršia, ale alerovnako nemá v sebe nič výnimočné, niečo čo by odlišovalo tento film od ľubovoľného iného z tohto žánru.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Kiefer Sutherland ako Ben Carson; Paula Pattonová ako Amy Carson; Cameron Boyce ako Michael Carson; Erica Glucková ako Daisy Carson; Amy Smartová ako Angela Carson; Mary Beth Peilová ako Anna Esseker; John Shrapnel ako Lorenzo Sapelli; Jason Flemyng ako detektív Larry Byrne; Tim Ahern ako Dr. Morris; Julian Glover ako Robert Esseker; Josh Cole ako Gary Lewis; Ezra Buzzington ako Terrence Berry a ďalší;

PRODUKCIA

Regency Enterprises

New Regency

ZAUJÍMAVOSTI



LINKY a RECENZIE

Kinema.sk

Moviemania.sk

Cinemaview.sk

Recenzie.org

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Mirrors (film) / Wikipédia

Into the Mirror (film) / Wikipédia

Zrkadlá (film)

Tagy: horor, mystery, thriller, mirrors, alexandre aja

Pridal(a): Yaonee, 14. 06. 2013 09:34:19

Bookmark and Share



Hodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)